Knihy beletria Beletria Poézia

Venušin paholok

od Štefan Moravčík z vydavateľstva Vydavateľstvo Matice slovenskej,s.r.o. 2002 SK jazyk

Venušin paholok

Autor: Štefan Moravčík
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Matice slovenskej,s.r.o.
Rok vydania: 2002
ISBN: 80-7090-657-X
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 135x185x30 mm
Žáner: Poézia+životný št
Formát: A5

Viac o knihe Venušin paholok (Štefan Moravčík)

Pozývame Vás pokochať sa výberom celoživotnej básnickej erotickej tvorby Štefana Moravčíka, založenej na ctižiadosti vytvoriť si vlastný autonómny svet, stojaci na erotike rozličnej kvality, na inšpiratívnom nadväzovaní na Hollého, Chlebnikova, na hravosti a prísľube poézie s naozaj jemnou pleťou. Aj po rokoch sa Moravčík predstavuje ako básnik experimentátor s básnickým jazykom, ktorý redukoval človeka na jeho biologické inštinkty a vytvoril pre človeka azyl zmyslovosti a azyl nejednoznančného jazyka. Moravčíkove básne jednotlivo aj celý oblúk jeho poézie stelesňujú prastarú elementárnu skúsenosť a múdrosť: najprv miluj o dušu, a potom si - ak sa ti pošťastí - buď šťastný alebo trp a mudruj.

Oflajner
Spev siren

Venušin paholok (Štefan Moravčík)