Knihy beletria Dejiny a fakty Archeológia, heraldika

100 let české staroorientalistiky

od Šárka Velhartická z vydavateľstva LIBRI s.r.o. NAKLADATELSTVÍ september, 2022 CS jazyk

100 let české staroorientalistiky

Autor: Šárka Velhartická
Vydavateľstvo: LIBRI s.r.o. NAKLADATELSTVÍ
Rok vydania: september, 2022
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 160,0x240,0x0,0 mm
ISBN: 978-80-7277-588-0
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 3.7.2024

Viac o knihe 100 let české staroorientalistiky (Šárka Velhartická)

Poznávání dějin, kultury a jazyků starověkého Předního východu se po prvotním nadšení cestovatelů a objevitelů z odkrývání pradávných měst postupně změnilo v systematické studium, které v současné době zahrnuje několik samostatných disciplín. Publikace přináší ucelený přehled dosavadního vývoje českého klínopisného bádání, předovýchodní archeologie a spřízněných oborů, a to ve více než třiceti kapitolách sepsaných předními odborníky. Je rozdělena do tří oddílů - první přináší dějinný nástin jednotlivých oborů a příspěvky ke konkrétním historickým událostem do poloviny 20. století, část druhá se týká vývoje od poloviny 20. století, zahrnuje však i kompletní přehledy. V obou oddílech jsou představeny i nejvýznamnější postavy jednotlivých oborů, které se svým působením a publikacemi zasadily o rozvoj těchto vědních disciplín. Třetí oddíl seznamuje čtenáře s nejnovějšími aktivitami v oblasti archeologických výzkumů na Předním východě i současného studia na poli jazykovědy a ukazuje, jak vypadá současné archeologické a klínopisné bádání.

Spev siren

100 let české staroorientalistiky (Šárka Velhartická)Slovenský jazyk pre 8. ročník ŠZŠ (Šárka Velhartická)Slovenský jazyk pre 9. ročník ŠZŠ (Šárka Velhartická)Darček (Šárka Velhartická)American First Friends 1 Flashcards (Šárka Velhartická)Duch kráľa Leopolda (Šárka Velhartická)Puzzle Zvieratká (Šárka Velhartická)