Knihy beletria Dejiny a fakty Literatúra faktu

Dejiny sveta mapa za mapou

z vydavateľstva Ikar, a.s. október, 2022 SK jazyk

• Dejiny sveta mapa za mapou

Dejiny sveta mapa za mapou

z vydavateľstva Ikar, a.s. október, 2022 SK jazyk

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: október, 2022
ISBN: 978-80-551-7915-5
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 258,0x306,0x0,0 mm
Žáner: Dejiny
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 1.7.2024

Viac o knihe Dejiny sveta mapa za mapou

Preskúmajte fascinujúce dejiny ľudstva oživené prostredníctvom zrozumiteľných a prehľadných máp.

V slovenskom preklade vychádza ďalšia z radu úchvatných encyklopédií z anglického vydavateľstva Dorling Kinderlsey. Zaujíma vás, čo sa dialo v minulosti? Odpoveď nájdete v dejinách vyrozprávaných prostredníctvom máp. Vyše 140 špeciálne vytvorených máp zachytáva udalosti tak, ako sa odohrávali – či už na súši, alebo na mori. Množstvo dôležitých informácií a prehľadná grafika vás prevedú kľúčovými okamihmi dejín ľudstva od staroveku až do dnešných čias. Podmanivé príbehy dopĺňajú časové osi a podnetný obrazový materiál.

Autor predslovu Peter Snow je významný spisovateľ, novinár a komentátor. Napísal niekoľko kníh o vojnovej histórii a svoje reportáže, dokumenty a historické programy predstavil aj v televízii. Dôraz kladie na geografické pozadie veľkých dejinných udalostí a ozbrojených konfliktov.

Z anglického originálu preložila Barbora Andrezálová.

5,0 z 5 (2x)

Milan N. overený používateľ 14. február 2023
Na tenth typ knihy som čakal celé roky ! Super kniha dejín v graficky špičkovo spracovaných mapách. Pre deti nutnosť na hodinách dejepisu. Podobné dielo by malo vzniknúť aj pre podrobnejšie dejiny našej oblasti...
Daniela G. overený používateľ 14. február 2023