Školské potreby Výtvarné potreby Štetce, palety, misky na vodu

Rozmery: 255x55x10mm
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 15.7.2024

Viac o produkte Sada štetcov FOSKA 4 ks, plochá /4,8,10,12/

Sada plochých štetcov s drevenou nelakovanou rúčkou. 4- kusová. Obsahuje štetce č. 4, 8, 10, 12.

Sada nelakovaných natur plochých štetcov obsahuje 4 ploché štetce vo veľkosti 4, 8, 10, 12. Cena je uvedená za celé balenie. Sú vhodné na maľovanie veľkých plôch temperovými, vodovými, akrylovými alebo inými farbami.

Po skončení práce je dôležité umývať štetce, aby sa nepoškodili. Štetce nikdy neumývajte v horúcej vode, ktorá môže roztiahnuť kovanie, rozmočiť lepidlo a vlasy môžu začať vypadávať.

1. Keď skončíte s maľovaním zvyšnú farbu poriadne poutierate do handry alebo papierovej utierky. Farbu nikdy nenechávajte zaschnúť v štetinách.

2. Štetec namočte do pohára s terpentínom alebo špeciálneho prípravku na čistenie štetcov a dôkladne ho očistite. Konček štetca pritláčajte o dno, aby sa spomedzi štetín aj spod kovania uvoľnila všetka farba. Ak pracujete s akrylovými farbami štetec vymyte okamžite.

3. Štetec opäť poutierajte do čistej handry alebo papierovej utierky aby sa odstránili aj posledné zvyšky farby.

4. Na dlani si pomocou malého množstva saponátu alebo vypracujte štetcom penu a pod prúdom studenej vody opláchnite. Otraste vodu a konček vytvarujte prstami. Štetce ukladajte kolmo do pohárov so štetinami smerom hore. Štetec musí byť dokonale vysušený, aby nesplesnivel. Štetec nikdy nesušte na radiátore alebo fénom, lebo by ste nadmerným teplom štetiny presušili a urýchlili by ste ich opotrebenie.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy