Knihy beletria Pre deti a mládež Knihy pre deti od 3 do 5 rokov

Alex sa hnevá

od Jaime Picatoste, Raúl Grabau z vydavateľstva Lingea s.r.o. jún, 2022 SK jazyk

Alex sa hnevá

Autor: Jaime Picatoste, Raúl Grabau
Vydavateľstvo: Lingea s.r.o.
Rok vydania: jún, 2022
ISBN: 978-80-8145-302-1
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 220x220x10 mm
Edícia: Rastieme s príbehom
Žáner: Beletria (do 10 rokov)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Alex sa hnevá (Jaime Picatoste, Raúl Grabau)

Záchvaty hnevu sú prirodzenou súčasťou vývoja a znamenajú výzvu pre dieťa aj pre dospelých – a treba k nim takto pristupovať. Nejde o to, že by bolo dieťa zlé alebo nevychované. Ide o zložitejšiu otázku, ktorú treba pochopiť, aby sme dieťaťu umožnili prvé krôčiky na ceste k sebaprijatiu, zdravému sebavedomiu a budúcemu asertívnemu správaniu.

Ak so svojím dieťaťom vo veku 2 až 6 rokov zažívate niečo podobné, môžu vám pomôcť niektoré z nápadov vo v tejto knižke. Dieťa môže okrem počúvania príbehu odpovedať na položené otázky, premýšľať o nich, zdieľať svoje myšlienky a zážitky s dospelými a plniť rôzne úlohy podľa uvedeného zadania. Hlavným zámerom je podporiť citlivý prístup k deťom. Preto je dôležité, aby ste túto knižku čítali a prezerali spoločne s nimi.

Edícia Rastieme s príbehom ponúka minipríbehy pre deti vo veku od dvoch do šiestich rokov a ich rodičov. Každý text prispieva k lepšiemu pochopeniu, čo sa v danej vývojovej etape odohráva, a prináša tipy, ako rozvoj dieťaťa podporiť. Hlavným cieľom edície je zábavnou formou rozvíjať porozumenie medzi rodičmi a deťmi, aby spoločne zvládali úskalia, ktoré toto obdobie prináša.

Autormi všetkých príbehov sú uznávaní odborníci so špecializáciou na vývojovú psychológiu.

Alex sa hnevá (Jaime Picatoste, Raúl Grabau)