Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Psychológia, komunikácia

Tajná reč tela

od Joe Navarro z vydavateľstva GRADA Slovakia s.r.o. júl, 2022 SK jazyk

Autor: Joe Navarro
Vydavateľstvo: GRADA Slovakia s.r.o.
Rok vydania: júl, 2022
Rok poslednej dotlače: november, 2022
ISBN: 978-80-8090-345-9
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 145,0x205,0x0,0 mm
Podtitul: Gestá, ktoré prezradia viac než slová
Žáner: Komunikace
Tovar posielame do 10 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 18.7.2024

Viac o knihe Tajná reč tela (Joe Navarro)

Čo si o vás skutočne myslí váš šéf? Má o vás váš potenciálny partner či partnerka skutočne záujem? Prečo sa ľudia dotýkajú krku, keď sa dozvedia nepríjemnú novinu? Čo znamená, keď sa ženy pri telefonovaní hrajú s vlasmi? Prečo ľudia doširoka otvárajú oči, keď vidia niekoho, koho majú radi? Prečo ľudia robia to, čo robia?

Nie je lepší spôsob, ako porozumieť svojim priateľom, partnerom či kolegom, než sa zoznámiť s najdôležitejším prostriedkom našej komunikácie – s rečou tela. S jej znalosťou dokážete odhaliť skutočné zámery a pocity druhých ľudí – nielen také, ktoré pred vami úmyselne skrývajú, ale dokonca i tie, ktorých si sami nie sú vedomí.

Joe Navarro je bývalý agent FBI na neverbálnu komunikáciu v oddelení kontrarozviedky a boja s terorizmom a autor svetového bestselleru Ako prekuknúť druhých ľudí. Prostredníctvom tejto praktickej príručky sa vám naskytne pohľad do zákulisia ľudského správania. V kapitolách rozdelených podľa jednotlivých častí ľudského tela – od hlavy až po chodidlá – odhalíte skryté významy viac ako štyristo vedomých a nevedomých prejavov reči tela.

Ukážka z knihy:

Všetko správanie má, samozrejme, svoj počiatok v hlave. Mozog neustále pracuje, či už na vedomej, alebo podvedomej úrovni. Signály, ktoré vysiela mozog, ovládajú srdce, dýchanie, trávenie a mnoho ďalších funkcií, no nesmierne dôležitá je taktiež vonkajšia časť hlavy. Vlasy, čelo, obočie, oči, nos, pery, uši a brada... toto všetko komunikuje svojím vlastným spôsobom a informuje o našom zdravotnom stave i emočnom napätí. Začneme teda s časťou tela, v ktorej od chvíle, keďsa narodíme, až do smrti hľadáme užitočné informácie (najskôr ako deti, neskôr ako priatelia, kolegovia, milenci), a pozrieme sa, čo sa v nej skrýva.

1. DOPLNKY A OZDOBY HLAVY - Ozdoby hlavy a doplnky na hlave sa používajú vo všetkých kultúrach z najrôznejších dôvodov. Môžu vypovedať o vodcovskom postavení (čelenky náčelníkov amerických Indiánov z peria), povolaní (ochranná alebo banícka prilba), spoločenskom postavení (pinč alebo klobúčik od Yves Saint Laurent), koníčkoch (cyklistická alebo horolezecká prilba), náboženskom vyznaní (kardinálska čiapka alebo židovská jarmulka) alebo o príslušnosti k určitému spoločenstvu (obľúbenému športovému klubu alebo odborom). Ozdoby hlavy a doplnky nosené na hlave môžu o ľuďoch prezradiť mnohé: aké je ich miesto v spoločnosti, k akému spoločenstvu patria, aké je ich spoločensko-ekonomické postavenie, čomu veria, ako vnímajú samých seba, alebo dokonca to, do akej miery vzdorujú konvenciám.

2. VLASY - Keď príde na neverbálnu komunikáciu, naše vlasy na temene hlavy hovoria toho veľa! Všetci túžia po zdravých vlasoch, dokonca i podvedome. Špinavé, neupravené, vypadané alebo neudržiavané vlasy môžu byť známkou podlomeného zdravia, či dokonca duševnej choroby. Vlasy dokážu upútať našu pozornosť, očariť nás, znechutiť alebo šokovať. Vypovedajú taktiež o tom, ako to máme s prácou. Ako tvrdí známy antropológ Dávid Givens, vlasy často fungujú ako „neoficiálny životopis“ a prezrádzajú, aké je naše postavenie v určitej organizácii. V mnohých kultúrach hrajú vlasy zásadnú úlohu pri zoznamovaní a v milostných vzťahoch. Ľudia sa starajú o svoje vlasy v súlade s kultúrnymi zvyklosťami i aktuálnymi módnymi trendmi. Ak sa neriadia spoločenskými normami, vyčnievajú z davu.

Spev siren

Tajná reč tela (Joe Navarro)