Knihy beletria Veda, technika a počítače Auto - moto Lietadlá a letecká doprava

Žáner: Lietadlá
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 17.7.2024

Viac o knihe Letadla (Luděk Beňo;)

Vysokoškolská učebnice je určena především studentům programů zaměřených na leteckou dopravu a provoz letadel. Reflektuje význam znalostí problematiky letadel a jejich systémů pro celou šíři odborných profesí, které se zabývají leteckým provozem.

Naplňuje tak požadavky na všeobecné znalosti letadel, specifikované předpisovou základnou pro licencované odbornosti v civilním letectví. Text by čtenáři měl pomoci najít odpověď na otázky, co vše je potřebné k tomu, aby provozování letadel bylo bezpečné, a to zejména v oblasti obchodní letecké dopravy. Zde se nejvíce uplatňují letouny, proto právě jim je věnovaná nejvýznamnější část obsahu učebnice. Obsah a členění jsou podobné tomu, jak byla před lety vydána učebnice "Lietadlá" od stejného autora pro Žilinskou univerzitu společně nakladatelstvími Alfa Bratislava a SNTL Praha.

Text je nyní aktualizovaný a doplněný tak, aby vystihl současnou úroveň poznání, aktivit a požadavků na znalosti v daném oboru. Výklad problematiky je v postupných krocích veden od specifikace provozních požadavků na letadla přes popis jejich konstrukcí a systémů až po aktuální poznatky v oblasti standardů letové způsobilosti a požadavků na její zachování v životním cyklu letadel.

Oflajner
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Letadla (Luděk Beňo;)