Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Rodina, zdravie a medicína Partnerské vzťahy, rodičovstvo

Rodina žije z lásky (1. akosť)

od Jiřina Prekopová z vydavateľstva Premedia 2014 SK jazyk

Rodina žije z lásky (1. akosť)

od Jiřina Prekopová z vydavateľstva Premedia 2014 SK jazyk

Autor: Jiřina Prekopová
Vydavateľstvo: Premedia
Rok vydania: 2014
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Druh tovaru: Kniha
Rozmery: 140x205 mm
Podtitul: Pravidlá pre láskyplné spolužitie
Žáner: ine
Poškodenie: zašpinený obal
Rodina žije z lásky (1. akosť) (Jiřina Prekopová)

Dôvod zľavy: zašpinený obal.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: zašpinený obal.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Viac o knihe Rodina žije z lásky (1. akosť) (Jiřina Prekopová)

Kniha Rodina žije z lásky s podtitulom Pravidlá pre láskyplné spolužitie od uznávanej psychologičky Jiřiny Prekopovej vám prináša desať prikázaní, ako sa prinavrátiť k prirodzeným zákonom života.

Dnes sa stretávame s oveľa častejším rozpadom rodín ako v minulosti. No nemusí to tak byť. Dôvody rodinných problémov sú rozmanité, podľa známej rodinnej terapeutky je hlavnou príčinou to, že sme zabudli na zákony lásky. Vo svojej najnovšej knihe predstavuje desať prikázaní, aby láska v rodine mohla rásť a prekvitať. Tieto pravidlá vychádzajú z prirodzených zákonov života, akými je rešpektovanie rodičov, ale aj poradia narodenia detí. Každý člen rodiny by mal mať miesto v jej systéme, ako aj príležitosť vyjadriť sa. Autorka ukazuje, ako konflikty pomocou empatie spracovať a premeniť na vzájomnú lásku.

Táto najnovšia kniha známej a uznávanej psychologičky vychádza z jej dlhoročnej praxe. Spolupracovala aj na medzinárodnom projekte Škola lásky v rodine, ktorý prebieha vo viacerých krajinách. Nápad spoločensky riešiť tento problém vznikol po prednáške, kde rozprávala o nezmyselnosti telesných trestov, ako aj o tom, aké kruté je trestať odopieraním lásky deťom. Podporuje riešenie problémov a konfliktov prostredníctvom emocionálnej konfrontácie ako najdôstojnejší prostriedok.

Z obsahu:

V núdzi nájdeš novú šancu

Východisková situácia

Revolúcia v láske a s láskou

Vyhnite sa zbytočným konfliktom

Chyby vo výchove a odporúčania

Emocionálna konfrontácia – žriedlo lásky

Súvisiace tovary

Malý tyran (Jiřina Prekopová)
Malý tyran
Jiřina Prekopová | Premedia (2014) SK jazyk
Kniha Malý tyran od autorky Jiřiny Prekopovej rieši príčiny a liečbu detskej panovačnosti. Deti potrebujú rodičovskú oporu a určené hranice.   U detských porúch osobnosti sa stretávame s pozoruhodnou zmenou, ktorá sa ako výbuch šíri približne od osemdesiatych rokov. Až do tohto obdobia prevažovali úzkostné deti a outsideri, ktorí boli terčom posmechu. V súčasnosti prevažujú poruchy spájajúce sa...