Knihy beletria Pre deti a mládež Romány, poviedky, príbehy

Náš malý raj

od Marianne Kaurinová; Zuzana Bátorová Vahančíková z vydavateľstva Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o. jún, 2022 SK jazyk

Náš malý raj

Autor: Marianne Kaurinová; Zuzana Bátorová Vahančíková
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o.
Rok vydania: jún, 2022
ISBN: 978-80-222-1298-4
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 130,0x200,0x0,0 mm
Žáner: Beletria (nad 10 rokov)
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 8.7.2024

Viac o knihe Náš malý raj (Marianne Kaurinová; Zuzana Bátorová Vahančíková)

Vrúcny a presvedčivý príbeh o priateľstve, prvej láske a sociálnych sieťach

„Niečo sa musí stať. Pretože toto je najhoršia dovolenka pri Stredozemnom mori, akú som kedy zažila. A to som tam ani nikdy nebola,“ premýšľa Ina, hlavná hrdinka tohto príbehu.

Posledný deň školského roka, vytúžené prázdniny za dverami. Učiteľka sa lúči s deťmi, všetci sa predháňajú, aby sa pochválili, kam sa s rodinou vyberú na letnú dovolenku. Ina nečakala, že sa leto pre ňu začne tak katastrofálne.

Mama totiž nemá peniaze, aby mohli niekam odcestovať. Vymyslí si cestu k Stredozemnému moru, z internetu sťahuje fotografie z južných dovolenkových rajov a vešia ich na sociálne siete, aby nezaostala za spolužiakmi.

V skutočnosti sa však skrýva doma, v komplexe lacných sociálnych bytov, kým ju neobjaví jej nový spolužiak Vilmer a leto nenaberie nečakaný spád.

Náš malý raj je dobrodružným príbehom dvoch detí zo sociálne slabšieho prostredia. Aby unikli zo smutného a nie vždy fungujúceho sveta dospelých, vďaka fantázii si vybudujú malé prázdninové letovisko, kde spolu trávia čas. Je však jasné, že nepotrvá dlho a kamarátky Inino klamstvo odhalia. Ako na to Ina zareaguje?

Autorka citlivo rozpráva viacvrstvový príbeh o chudobe a vylúčení, ale aj o sile a význame priateľstva.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Náš malý raj (Marianne Kaurinová; Zuzana Bátorová Vahančíková)