Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Stavebné a pozemkové právo

Stavebný zákon - Veľký komentár, 2. aktualizované vydanie

od Martin Píry z vydavateľstva Eurokódex máj, 2022 SK jazyk

Stavebný zákon - Veľký komentár, 2. aktualizované vydanie

od Martin Píry z vydavateľstva Eurokódex máj, 2022 SK jazyk

Autor: Martin Píry
Vydavateľstvo: Eurokódex
Rok vydania: máj, 2022
Typ tovaru: viazaná
Rozmery: 170x245 mm
Žáner: Stavebné a pozemkové právo

Viac o knihe Stavebný zákon - Veľký komentár, 2. aktualizované vydanie (Martin Píry)

Predkladaný komentár čitateľovi poskytuje rozsiahlu judikatúru, ale aj odborné názory plynúce z dlhoročných skúseností autora komentára. Z hľadiska požiadavky na právny štát a vymožiteľnosť práva má práve prax stavebného práva veľký dlh voči spoločnosti a aj táto publikácia by mohla pomôcť túto situáciu riešiť.

Interpretácia jednotlivých ustanovení vychádza z ustálenej judikatúry súdov SR a poznatkov ako správneho, tak i občianskeho a ústavného práva. Stavebné právo patrí medzi tie odvetvia práva, kde je nevyhnutná spolupráca s technickými odvetviami a odborníkmi, aby bol text zákona daný do života správne. V podmienkach SR však doteraz chýbal ucelený právny pohľad, ktorý z hľadiska zákonnosti konania pred stavebným úradom a následne súdmi a prokuratúrou je nevyhnutný.

Od predchádzajúceho vydania došlo k novelizácii stavebného zákona zákonom č. 145/2021 Z. z. s účinnosťou od 1. 5. 2021 a zákonom č. 149/2021 Z. z. s účinnosťou od 1. 6. 2021. Zmeny sa týkajú najmä reklamných stavieb, kolaudačného konania a výšky súm pokút.

Svetlo v plameni
VIna, ktoru nesies

Stavebný zákon - Veľký komentár, 2. aktualizované vydanie (Martin Píry)