Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Beletria Humor, satira

Misionári (1. akosť)

od Owen Stanley z vydavateľstva Araxon, s.r.o. máj, 2019 SK jazyk

• Misionári (1. akosť) (Owen Stanley)

Misionári (1. akosť)

od Owen Stanley z vydavateľstva Araxon, s.r.o. máj, 2019 SK jazyk

Autor: Owen Stanley
Vydavateľstvo: Araxon, s.r.o.
Rok vydania: máj, 2019
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 125,0x195,0x0,0 mm
Poškodenie: narazený roh
ISBN: 978-80-973124-6-6A
Dostupnosť: na sklade (8 ks)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 2.9.2024
Misionári (1. akosť) (Owen Stanley)

Dôvod zľavy: narazený roh.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: narazený roh.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Knihu si môžete zakúpiť aj bez poškodenia kliknutím na tento odkaz.

Viac o knihe Misionári (1. akosť) (Owen Stanley)

Keď je Dr. Sydney Prout menovaný hlavou misie Spojených národov na Sloní ostrov, verí, že je viac než pripravený popasovať sa s výzvami a priviesť jeho pôvodných obyvateľov do postkoloniálnej éry, a prípadne, úplnej nezávislosti. Ale ani jeho početné akademické úspechy, ani magazín Rasové vzťahy nepripravili Dr. Prouta, aby si poradil s tvrdohlavosťou miestnych, alebo aby mohol predvídať vynachádzavé spôsoby, ktorými ich kmeňoví filozofi zapracujú najrôznejšie aspekty modernej civilizácie do ich náboženskej náuky a tradičného spôsobu života.

Ukážka z knihy:

Lietadlo Piper Aziec vyletelo z oblakov a rozoklaná zelená masa Slonieho ostrova sa zjavila priamo pod jeho nosom. Veky potom, čo mocné vulkanické sily vytlačili z morského dna jeho pohoria a vrcholy chrliace prúdy lávy a chuchvalce sírnatého dymu do pasátov Južného Pacifiku. Po nich jemnejšie, ale nemenej vytrvalé sily vetra a dažďa ostrov spoločne tvarovali, prinášajúc a zavlažujúc semienka, ktoré ho pokryli bujnými pralesmi. Rieky vyryli hlboké údolia pomedzi horské hrebene, berúc so sebou tisícročia nánosov, aby nakoniec naplnili rozľahlé močiare na jeho východnom konci.

A teraz, do tejto lenivej a nič si nenárokujúcej vlasti domorodcov, prichádzala sila zmien mocnejších než láva a oheň, či zemetrasenia a zosuvy pôdy. Dr. Sydney Prout, Ph.D z Londýna, niekdajší prednášajúci sociológie na Manchesterskej Univerzite, bol vybraný za Vedúceho Misie Spojených národov na Sloní ostrov. Neuveriteľne vychudnutá, jeho schátralá telesná schránka bola korunovaná kostnatou hlavou, ktorej hlavnými črtami boh prikrývka ryšavých štetín na temene a dvojica prenikavých šedých očí.

„Tak tu ho máme,“ povedal Ross McLennan, pilot, „Sloní ostrov.“

„V Pacifiku nie sú žiadne slony. Aký nezmyselný názov.“

„Raz tu jeden bol. Patril Blackbirdovi McGarvey, starému kapitánovi. Zahľadel sa do náčelníkovej dcéry, ale jej tatko zbadal jeho škuner a zrátal si, že muž s takým veľkým kanoe bude vedieť vysoliť sakra veľké prasa za jeho dcéru. Blackbird vyskúšal každý úskok, aký len vedel, aby to dievča získal, ale nešlo to. Náčelníkovi v hlave utkvelo, že biely muž má všetko väčšie než hnedý, a chcel svoj podiel. A tak Blackbird načas ostrúhal, až kým jedného dňa v Sydney nenarazil na cirkus. Mali tam chorľavé mláďa slona, čo chceli zavesiť na krk nejakému zelenáčovi, akým Blackbird nepochybne bol. Zaplatil za neho majland, strčil do podpalubia, priniesol sem, nasadil si najlepší klobúk a najkrajšiu vestu a vypustil ho na pláž, aby získal svoju vyvolenú. Miestnym stačil jediný pohľad aby si naložili do nohavíc. Zmizli v krovinách a mesiac ich nebolo. Nikdy to dievča nezískal - zdúchla aj s jej otcom. Blackbirda sklátil týfus a jeho loď šla ku dnu aj s celou posádkou. Skutočný smoliar.“

„A čo sa stalo so slonom?“

Vila v Taliansku
VIna, ktoru nesies

Misionári (1. akosť) (Owen Stanley)