Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Dane a účtovníctvo

Šlabikár financií pre neziskovky

od Jaroslava Lukačovičová, Gabriela Zúbriková, Pavol Krajči z vydavateľstva Slovenská asociácia účtovníkov neziskových org. 2022 SK jazyk

Šlabikár financií pre neziskovky

Autor: Jaroslava Lukačovičová, Gabriela Zúbriková, Pavol Krajči
Vydavateľstvo: Slovenská asociácia účtovníkov neziskových org.
Rok vydania: 2022
Typ tovaru: brožovaná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Dane, účtovníctvo
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Šlabikár financií pre neziskovky (Jaroslava Lukačovičová, Gabriela Zúbriková, Pavol Krajči)

Publikácia, ktorú práve držíte v rukách je určená všetkým, ktorí chcú založiť niektorý z typov neziskových organizácií a tiež tým, ktorí v rámci existujúcich prichádzajú do kontaktu s finančnými prostriedkami.

Šlabikár financií vás prevedie všetkými oblasťami života neziskových organizácií, ktoré sa týkajú financií. Od úvodu, v rámci ktorého sa môžete rozhodnúť, ktorý typ neziskovej organizácie je pre vás vhodný a akým spôsobom sa zakladá, prejdete do úvodných rozhodnutí, ktoré je potrebné v organizácii urobiť. Prvé zasadnutia orgánov, registrácie, zriadenie bankového účtu, finančný poriadok či interné smernice.

Financovanie neziskovej organizácie je viaczdrojové a jednotlivé druhy príjmov sa od seba odlišujú, z pohľadu zákona o dani z príjmov. Na čo si dať pri jednotlivých druhoch príjmov pozor, aby ste zbytočne neplatili viac? Čo je v organizácii úloha účtovníka a čo úloha finančného manažéra? Ako efektívne získavať finančné zdroje a čo znamená fundrising?Je dôležité zostaviť si rozpočet a plánovať? Kto zodpovedá za projekt a ako deklarovať spolufinancovanie?

Aj na tieto otázky nájdete odpoveď v tejto publikácii. No a na záver, veľkou témou aj pre organizácie neziskového sektora sú finančné prostriedky, ktoré v najbližších rokoch očakávame z Plánu obnovy. Bude sa týchto prostriedkov a všeobecne neziskových organizácií týkať verejné obstarávanie? Čo by ste o ňom mali vedieť?

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy