Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Obchodné právo

Zastoupení podnikatele

od Kateřina Eichlerová z vydavateľstva Wolters Kluwer ČR, a.s. máj, 2022 CS jazyk

Zastoupení podnikatele

Autor: Kateřina Eichlerová
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer ČR, a.s.
Rok vydania: máj, 2022
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 0,0x0,0x0,0 mm
Edícia: Právní monografie
ISBN: 978-80-7598-286-5
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 30.7.2024

Viac o knihe Zastoupení podnikatele (Kateřina Eichlerová)

Předkládaná monografie velmi zevrubně zpracovává téma zastoupení podnikatele. Je zaměřena na tzv. výlučné zástupce podnikatele (prokuristu, vedoucího odštěpného závodu a obecného obchodního zmocněnce), tedy zástupce, kteří mají úzkou vazbu na obchodní závod a které jiná osoba než podnikatel k zastoupení využít nemůže.

Ústřední zkoumanou otázkou je, jaké okolnosti jsou právně relevantní pro přičtení jednání podnikatelova výlučného zástupce podnikateli a v čem se právní režim výlučných zástupů shoduje a v čem nikoli. Autorka se proto zabývá mimo jiné

• souběhy jednatelských oprávnění,
  • věcným rozsahem zástupčího oprávnění,
  • způsobem zastoupení,
  • střetem zájmů,
  • zjevným a skrytým překročením zástupčího oprávnění a
  • významem materiální publicity.

Publikace nabízí komplexní zpracování problematiky zastoupení podnikatele novým způsobem a přináší nové poznatky, které by mohly pozitivně ovlivnit nauku, praxi a judikaturu a přispět k hlubšímu pochopení institutů prokury, vedoucího odštěpného závodu a obecného obchodního zmocněnce. Práce obsahuje i celou řadu úvah využitelných zákonodárcem při úvahách de lege ferenda.

Pro své podrobně argumentované závěry by se monografie mohla stát dobrým základem pro další odborné diskuse.

Odvaha k ľudskosti
Kruhy na vode

Zastoupení podnikatele (Kateřina Eichlerová)