Knihy beletria Beletria Poézia

Hájnikova žena

od Pavol Országh Hviezdoslav z vydavateľstva PERFEKT,a.s.,vydavatelství 2002 SK jazyk

Hájnikova žena

Autor: Pavol Országh Hviezdoslav
Vydavateľstvo: PERFEKT,a.s.,vydavatelství
Rok vydania: 2002
ISBN: 80-8046-213-5
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, matná
Rozmery: 135x205x22 mm
Edícia: Najkrajšie diela slovenskej literatúry
Žáner: Poézia+životný št
Formát: A5

Viac o knihe Hájnikova žena (Pavol Országh Hviezdoslav)

Najmä študujúcej mládeži je určený tento výber z tvorby velikána slovenskej realistickej poézie. Skladba Hájnikova žena je uverejnená v príťažlivej skrátenej verzii, ktorá sleduje osudy hlavných hrdinov. Pokojný život hájnika Miška Čajku a jeho mladej ženy Hanky naruší zhýralý šľachtic Artuš Villáni. Hanka ho v obrane svojej cti zabije. A tu sa začína ich tragédia, ktorá sa však napokon zavŕši šťastným koncom. Výber z Hviezdoslavovej lyriky obsahuje básne, ktoré sú stále aktuálne a dodnes dokážu rozozvučať dušu vnímavého čitateľa.

Výhody dyslexie

Hájnikova žena (Pavol Országh Hviezdoslav)Ekologický přírodopis pro 6. ročník základní školy na CD - Metodická příručka (Pavol Országh Hviezdoslav)EuroWord Němčina 2000 nejpoužívanějších slov (Pavol Országh Hviezdoslav)Podložka na stôl 60 x 40cm - Playworld (Pavol Országh Hviezdoslav)Dopravné prostriedky (Pavol Országh Hviezdoslav)