Učebnice, slovníky Základné školy Atlasy a mapy Mapy Všeobecnogeografické mapy Geografické mapy Svet

Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 9.9.2024

Viac o produkte A3 karta - Svet, prírodné zložky a oblasti Zeme II.

Tematická mapa sveta a náučné tabuľky s učivom o prírodných oblastiach Zeme a biosfére tvoria obsah náučnej tabule pre výuku zemepisu na II. stupni ZŠ. Didaktivcká pomôcka napomáhá orientovať sa v objektoch, javoch, procesoch a v rozložení prvkov biosféry v geografických šírkových pásamach na Zemi, určiť, lokalizovať a charakterizovať tieto pásma a s porozumením používať pojem biom a ekosystém. Prednú stranu didaktickej pomôcky tvorí mapa sveta so zakreslenými prírodnými oblasťami Zeme, podnebnými pásmami a živočíchmi typickými pre dané prírodné oblasti. Súčasťou je i fotogaléria charakterizujúca jednotlivé prírodné oblasti. Na zadnej strane je zakreslené usporiadanie rastlinstva a živočíšstva v závislosti na zemepisnej šírke.

Odvaha k ľudskosti