Knihy beletria Pre deti a mládež Básne, riekanky

Skalná kráľovná

od Ľudovít Petraško z vydavateľstva Vydavateľstvo Matice Slovenskej apríl, 2022 SK jazyk

Skalná kráľovná

Autor: Ľudovít Petraško
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Matice Slovenskej
Rok vydania: apríl, 2022
ISBN: 978-80-8115-322-8
Typ tovaru: viazaná
Rozmery: 165x235 mm
Edícia: Povesťová mapa Slovenska
Podtitul: Povesti a príbehy z východu Slovenska
Žáner: Básne, riekanky
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Skalná kráľovná (Ľudovít Petraško)

Na severe kopcovitá krajina, na juhu nížina, nájdete tu naše malé veľhory i slovenské more. A taktiež množstvo vzácnych pamiatok na rušné dejiny tohto kraja: hrdých hradov a malebných hradných ruín, majestátnych chrámov, umeleckých pokladov a vzácnych písomností. Medzi tie najvzácnejšie však patria stopy, ktoré ostali v pamäti ľudu v podobe povestí, legiend, eposov, príbehov. Tie najkrajšie z pozoruhodnej mozaiky povestí a príbehov z východu Slovenska zozbieral, prerozprával a v tejto knihe vám podáva výnimočný znalec dejín a ľudovej slovesnosti tohto kraja. Navštívite záhadné miesta, dobre ukryté poklady, starodávnych vladárov, hradných pánov a panie, lúpežných rytierov, zbojníkov, chudobných sedliakov, mníchov, zlatú rybku i čertov, dostanete sa doprostred rušných bitiek aj do ľudoprázdnej ríše Skalnej kráľovnej. Kniha voľne nadväzuje na Povesti, príbehy a povedačky z východu Slovenska (2018). Spolu vypĺňajú posledné biele miesta na povesťovej mape Slovenska.

Spev siren

Skalná kráľovná (Ľudovít Petraško)Sestra (Ľudovít Petraško)