Knihy beletria Beletria Horory

Vydavateľstvo: Pavel Dobrovský – BETA
Rok vydania: marec, 2022
ISBN: 978-80-7593-408-6
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 120,0x185,0x0,0 mm
Žáner: Horor
Tovar posielame do 5 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 5.9.2024

Viac o knihe Carrie (Stephen King)

Kultovní dílo mistra hororu

Nešťastné neatraktivní Carrie se spolužáci smějí a doma ji krutě trýzní její vlastní matka, náboženská fanatička. Tyranizovaná dívka se rozhodne za své trápení krutě pomstít. Využije k tomu své nečekaně objevené paranormální schopnosti. Přetrhá dráty vysokého napětí, zvedne do vzduchu kostelní lavice, nechá vybuchnout benzinovou pumpu, spustí na střechy ničivý déšť kamenů, zboří domy, způsobí neuhasitelné požáry… Carriin vzrušující příběh vytvořený autorovou bezbřehou fantazií vyústí v děsivou tragédii, ba spíše apokalypsu.

5,0 z 5 (1x)

Val overený používateľ 08. jún 2022
Našťastie nečítam anotácie a údajne existuje aj rovnomenný film, ktorému sa tiež úspešne vyhýbam. Čiže. Do knihy som šla úplne nevedomo o čom by príbeh mal byť. Očakávala som jedine krv,aj to vďaka obálke(edícia Panta Rhei). Nakoľko som od Kinga pár kníh prečítala (to je z jeho repertoáru aj tak zanedbateľné množstvo),vedela som, že aj keď niečo predvídam, všetko môže byť úplne inak, desivejsie, krvavejšie...V tejto,vraj autorovej prvotine z románovej tvorby, máme neskutočne fanatickú, nábožensky založenú,ovdovelú matku. Nielen psychicky terorizuje svoju jedinú čudácku dcéru Carrie,ale vyskytujú sa aj fyzické tresty-kopance a škrtenie nie je nič neobvyklé. Mechyšpiny(ženské prsia),to bolo pomenovanie za top všetkých topov XD Okrem "skvelej"situácii doma, má Carrie perné chvíľky aj v škole každý deň. Šikana a posmech je bežnou rutinou, ktorú Carrie musí strpieť. Najnovší kúsok tyranie sa v knihe odohrá, akoby v priamom prenose(predošlé eskapády sú iba spomenuté). Školské sprchy po hodine telesnej výchovy. Nechápem ako môžu byť deti také zlé. Síce už boli 17 ročnými, takmer dospelými ľuďmi,ich správanie bolo otrasné! Učiteľka telesnej to tiež prvou reakciou riadne pohnojí,no spamätá sa a Carrie pomôže. Ale nebude neskoro? Bola toto posledná kvapka toho, čo Carrie ešte znesie? King je majster rozprávač,o tom sa nemusíme ani baviť. Páčilo sa mi,ako bol príbeh vyrozprávaný viacerými postavami. Na 220.stranách sa toho dá napísať veľa, pretože Stephen zakomponoval do "rozprávania" aj úryvky\texty z vypočúvania,knihy, či novinových článkov. Všetko sa to týkalo Carrie a tragédie, ktorá sa kvôli nej udiala.
Vila v Taliansku
Kruhy na vode