02 / 44 633 762
  Učebnice, slovníky Základné školy Zemepis / Vlastiveda / Geografia Učebnice

Geografia pre 8. ročník ZŠ a 3. GOŠ - Učebnica

od Gabriela Markusová, P. Bubelíny z vydavateľstva Orbis Pictus Istropolitana SK jazyk

Geografia pre 8. ročník ZŠ a 3. GOŠ - Učebnica

Autor: Gabriela Markusová, P. Bubelíny
Vydavateľstvo: Orbis Pictus Istropolitana
EAN: 978808120997
Druh: Brožovaná väzba
Ročník: 8. ročník
Predmet: Geografia
Škola: Základné školy
Tovar posielame do 5 dní
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 3.10.2024

Viac o produkte Geografia pre 8. ročník ZŠ a 3. GOŠ - Učebnica (Gabriela Markusová, P. Bubelíny)

Učebnica je v poradí štvrtou v súbore učebníc pre 2. stupeň základných škôl. Materiál v učebnici prináša najaktuálnejšie poznatky z geografie s dôrazom na posilňovanie názornej a vizuálnej stránku učiva. Medzipredmetové vzťahy a súčasné problémy sveta (ekológia, klimatické zmeny) sú samozrejmou súčasťou novej učebnicovej sady. S ôsmackou učebnicou žiaci spoznávajú Slovensko, krajinu, ktorá je naším domovom. Dozvedia sa množstvo nových informácií nielen o prírode, podnebí, rastlinstve, živočíšstve či hospodárstve Slovenska, ale tiež o jeho histórii, obyvateľoch, doprave či cestovnom ruchu. Obsah tém je primerane sprístupnený vo výkladovom texte a rozvitý množstvom doplňujúcich obrázkov, s ktorými sa dá pracovať ako s ikonickým textom. Farebne zvýraznené kľúčové slová pomáhajú pri rýchlej orientácii v texte a pomáhajú žiakovi pri recepcii náučného textu.

Učebnica obsahuje rôzne rubriky, ktoré sú označené ikonkami. Na rýchle pochopenie, o čom daná téma bude, slúži rubrika Dozviem sa… Motivuje žiakov k ďalšiemu učeniu sa a práci s učebnicou. Žiaci by mali sami vedieť nájsť na konci hodiny odpovede. Zároveň si pomocou tejto rubriky rýchlo pripomenú, čo sa v danej téme preberalo, čo sa dá využiť na reflexiu o učení sa. Mapy a schémy sú informačne bohaté a poskytujú učiteľovi východisko na prácu v rozličných fázach hodiny. Rubrika Vedeli ste, že…? dopĺňa hlavný text ako nadstavbová časť s najnovšími zaujímavými faktami. Zvyšuje motiváciu a pre niektorých žiakov aj uľahčuje prípravu na geografické súťaže. Každú tému uzatvárajú Otázky a úlohy na upevnenie učiva, na rozvoj medzipredmetových vzťahov a cielene rozvíjajú kritické myslenie žiakov. Učebnica je vytvorená na základe platného iŠVP. Učebnicu dopĺňa pracovný zošit Geografia 8 s množstvom úloh rôznej obťažnosti. K pracovnému zošitu je pre učiteľov v ponuke aj Zošit pre učiteľa s vypracovanými odpoveďami a riešeniami.

Umenie podnikať
Koniec starnutia