Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

z vydavateľstva Poradca, s.r.o. február, 2022 SK jazyk

z vydavateľstva Poradca, s.r.o. február, 2022 SK jazyk

Vydavateľstvo: Poradca, s.r.o.
Rok vydania: február, 2022
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 148,0x210,0x0,0 mm
ISBN: 978-80-8162-226-7
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024
17,- €*

Viac o knihe Zákonník práce s komentárom 2022

Podstatou zákona o podpore v čase skrátenej práce je poskytovanie právne nárokovateľnej podpory v prípade, ak zamestnávateľ nie vlastnou vinou nemôže svojim zamestnancom prideľovať prácu v pôvodne dohodnutom rozsahu. Zákon síce bol prijatý v dôsledku pandémie COVID-19, bude však aplikovateľný všeobecne na rôzne situácie, ktoré v budúcnosti objektívne vplyvom vonkajšieho faktora zamestnávateľovi neumožnia prideľovať svojim zamestnancom prácu dohodnutým spôsobom. Zamestnávateľ bude v takom prípade vystupovať v režime skrátenej práce, označovanej ako „kurzarbeit“. Zákon nadobudne účinnosť 1. 3. 2022.Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch zaviedol pre pedagogických zamestnancov aj odborných zamestnancov jednotný pojem pracovná činnosť a ďalej špecifikuje samostatne jednotlivé činnosti pedagogických zamestnancov a činnosti odborných zamestnancov. Zadefinovali sa predpoklady na výkon pracovnej činnosti, ktoré musí pedagogický zamestnanec a odborný zamestnanec spĺňať po celý čas výkonu pracovnej činnosti. Zaviedla sa napríklad povinnosť ovládať jazyk národnostnej menšiny, ako predpoklad na vyučovanie predmetu v jazyku národnostnej menšiny (okrem učiteľa slovenského jazyka) v škole s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny a na výkon pracovnej činnosti v školskom zariadení s výchovným jazykom národnostnej menšiny. O aké ďalšie povinnosti ide, sa dočítate v našej publikácií.

Výhody dyslexie