Učebnice, slovníky Základné školy Atlasy a mapy Mapy Administratívne a politické mapy Politické mapy Svet

z vydavateľstva Kartografie PRAHA, a.s. február, 2022 CS jazyk

z vydavateľstva Kartografie PRAHA, a.s. február, 2022 CS jazyk

Vydavateľstvo: Kartografie PRAHA, a.s.
Rok vydania: február, 2022
Typ tovaru: Mapa
Rozmery: 420,0x297,0x0,0 mm
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 4.9.2024

Viac o produkte Evropská unie a NATO

Příruční laminovaná mapa ve formátu A3 vychází ze školní nástěnné mapy a zobrazuje historii a současnost evropské integrace. Mapa je ideální pomůckou pro všechny, kteří se chtějí zorientovat v současném dění, kdy se blíží české předsednictví v Evropské unii.

Na lícové straně najdete hlavní mapu v měřítku 1 : 17 000 000, kde jsou zobrazeni členové Evropské unie, NATO a Evropského sdružení volného obchodu. Na mapě dále najdete kandidáty na vstup do EU, státy s asociační dohodou s EU, státy participující na Schengenské dohodě, státy platící eurem, hlavní instituce EU. Dále vedlejší mapu zobrazují zámořská území EU a schéma aktuálního stavu evropské integrace.

Na rubové straně naleznete mapu s historický vývojem EU, časovou osu s milníky evropské integrace a infografiku zahrnující postavení Česka v EU z hlediska geografie, demografie a ekonomiky. Dále na rubové straně naleznete popis hlavních institucí EU, symbolů EU a informace o všech členských státech včetně jejich vlajek.

Odvaha k ľudskosti