Knihy beletria Pre deti a mládež Knihy pre deti od 6 do 9 rokov

Rozmery: 205x265 mm
Žáner: Beletria
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Listy mame (Miriam Petráňová)

Kedy naposledy ste niekomu napísali osobný, rukou napísaný list? Kedy ste napísali rodičom alebo priateľom, čo pre Vás znamenajú? Kniha Listy mame je súbor 24 listov matke Zemi, planéte, ktorá je naším DOMOVOM. Stačí ak sa i jeden človek rozhodne zmeniť okolie k lepšiemu, tak sa k nemu postupne pridajú ďalší.

Kniha cez bežné príbehy zo života ukazuje ako pozerať na Zemeguľu zblízka i zďaleka. Ak sa prizrieme bližšie a trochu spomalíme zistíme, ako je svet okolo nás a aj ľudia krehkí a zraniteľní. Kniha nás necháva nazrieť do listov detí, ktoré hľadajú odpovede, ktoré nakuknú pod žihľavový list, ktorý je domovom pre motýľa. Zem je náš DOMOV. Príbehy detí, ktoré píšu list pomyselnej MAME - ZEM, sa v listoch delia o svoje zážitky a predovšetkým hľadajú odpovede. Čo znamená, byť niekomu priateľom?

Kniha je určená pre školopovinné deti od 7 rokov a ich rodičov.

5,0 z 5 (3x)

Erik neoverený používateľ 03. marec 2022
Neviem ani čím začať! Výborné napísaný text doplnený o nádherné ilustrácie dotvarajúce celú atmosféru deja! A k tomu za takú výbornú cenu. Deti sa tejto knižke veľmi potešili a veľa sa toho aj naučili. Veľmi hravo sme vďaka tejto knižke vedeli premostiť na rôzne aktivity, do ktorých nás inšpirovala pani autorka a začali sme si vytvárať vlastné zvieratká z novín a lepiť ich na nami vytvorenú planétku. Už teraz sa veľmi tešíme na ďalšiu knižku!!!
Ema neoverený používateľ 03. marec 2022
Vrelo odporúčam túto knižku do každej domácnosti. Keďže budem v budúcnosti pedagogička mala by som mať rozhľad medzi knihami pre detičky. Z didaktického aj edukačného hľadiska je to pre všetky vekové kategórie. Poteší nielen skôlkara ale aj žiaka na základnej škole. Možno dokonca aj rodičia sa niečo nového naučia.
Alenka neoverený používateľ 02. marec 2022
Knihu som dostala od kamarátky pre moju dcéru, že takú knihu ešte nevidela. Patríme obe do generácie, kedy sme písali listy pravidelne. aj Pohľadnice. A veruže mi táto kniha pripomenula prečo je dôležité písať druhým listy, aby sme si utriedili vlastné myšlienky. :) Každý deň sme si pozeli a prečítali jeden list a je to trochu smutná kniha. A musí sa pri nej veľa odpovedať deťom na otázky! každopádne, potešila som sa z nej aj ja ako dospelá.
Oflajner
Spev siren

Listy mame (Miriam Petráňová)