Knihy beletria Beletria Aforizmy, anekdoty

Vydavateľstvo: Karmelitánské nakladatelství
Rok vydania: november, 2021
ISBN: 978-80-75660-90-9
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 135x204x15 mm
Žáner: Humor, satira

Viac o knihe Tachles

Kniha Tachles obsahuje přes dvě stě vtipů a anekdot a také jedenáct povídek známých židovských autorů (Šolom Alejchem, Gustav Meyrink, Ephraim Kishon, JIcchok Lejb Perec).

Všechny texty se zemitým způsobem strefují do vážných i malicherných problémů člověka i lidské společnosti. Berou si na mužku vztahy v rodině a mezi sousedy, náš vztah k autoritám, obchodní záležitost, náboženství, politiku, lásku i faleš.

Tachles souvisí s hebrejským slovem tachlit (smysl, účel, podstata) a doslova znamená "k věci".Také dobrý humor jde k jádru, v podstatě problému - a v tomto smyslu je darem, protože dokáže rozzářit naši tvář ve chvíli, kdy je nám spíše do pláče.

V knize Tachles si přijdou na své ti, kdo mají rádi dvojsmysly, černý, laskavě ironický i poněkud nekorektní humor. Vhodný dárek pro milovníky židovského humoru i všechny, kdo se chtějí odreagovat od těžkostí všedního dne.

TachlesAforhytmickTvarované vymaľovanky Minnie 2Monarchové (1. akosť)Dove tekuté mydlo s pumpičkou Care&Protect antibakteriálne 250 mlBC BIO Med + Q10 Ultramastný hĺbkovo vyživujúci pleťový krém 51 mlPivo u Chárona s Jožom UrbanomPokemon Adventures: Black 2 & White 2, 3