Knihy beletria Pre deti a mládež Romány, poviedky, príbehy

Biela ako mlieko, červená ako krv

od Alessandro D‘Avenia z vydavateľstva Buď uchvátený knihou, o.z. 2021

Autor: Alessandro D‘Avenia
Vydavateľstvo: Buď uchvátený knihou, o.z.
Rok vydania: 2021
ISBN: 978-80-974027-0-9
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 134x205x20 mm
Žáner: YOLi, young adult, new adult
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Biela ako mlieko, červená ako krv (Alessandro D‘Avenia)

Leo je obyčajný šestnásťročný tínedžer, ktorý miluje futbal, gitaru a jazdenie na mopede. Svet vidí vo farbách. Biela je ticho, samota, prázdno… Za to červená úsvit, búrka, láska. A láska sa pre Lea rovná Beatrice – zelenooká červenovláska, ktorá študuje na rovnakej škole. Je jedným z mála dôvodov, prečo školu ako-tak zvláda. Inak je pre neho stratou času… totálna biela. Jeho letargiu a pohodlie naruší až suplujúci učiteľ, ktorý svoju prácu berie vážne. Vďaka nemu sa prvýkrát začína vážne zamýšľať nad tým, čo má v živote zmysel a ako nájsť a nasledovať svoje sny. Leovým snom je Beatrice, no všetky jeho nádeje sa zrútia vo chvíli, keď do jej života vstúpi choroba.
Dokáže Leo v náročnom období svojho dospievania objaviť cenu utrpenia a význam skutočného priateľstva? Nájde odpovede na otázky, pri ktorých dospelí strácajú reč a dokonca aj internetový vyhľadávač sa zafarbí na bielo?

5,0 z 5 (4x)

Jana neoverený používateľ 19. november 2021
Kniha nezapadá medzi bežné Young adult, hoci sa odohráva v stredoškolskom prostredí. Je plná hlbokých myšlienok, zväčša zo strany vedľajších postáv, ale občas na niečo zmysluplné príde aj sám 16 ročný Leo. :) Autor má perfektný štýl, dáva čitateľovi náročné otázky no neponúka lacne odpovede. Úprimne, už sa teším na jeho ďalšiu knihu!
Ruženka neoverený používateľ 12. november 2021
Akokoľvek príbeh nie je nejako špeciálne výnimočný (romanca umierajúcej dievčaťa a zdravého chlapca - také sme už predsa len čítali/videli), je tak dobre napísaný, že sa vyhýba klišé. Čo si ja pamätám na roky puberty, myslím, že tínedžerove pocity a nálady opísal priam dokonale. Taktiež to, ako pracoval s farbami a dal im hlbší význam, nemalo chybu. Ako debut začínajúceho autora myslím, že kvalitná práca!
Mária neoverený používateľ 11. november 2021
Táto kniha obsahuje veľa odpovedí. A ak aj nenájdete odpovede, minimálne vám nasadí chrobáka do hlavy. Vôbec nenudila a štýl, akým je napísaná mi úplne sadol! Kapitoly sú kratšie, preto nie je problém knihu kedykoľvek odložiť a opäť sa k nej vrátiť. :)
Jozef overený používateľ 11. november 2021
Príbeh mladého Lea realisticky opisuje život tínedžera a starších čitateľov tak navracia do obdobia mladosti. Situácie sú plné humoru, ale aj autentických emócii hnevu, sklamania či nádeje. Kniha vás bude baviť od začiatku do konca. Aj mladých aj starších.
Spev siren

Biela ako mlieko, červená ako krv (Alessandro D‘Avenia)