Knihy beletria Voľný čas a šport Šport a hry Lyžovanie

Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu

od Juraj Berzedi, Petra Vlhová z vydavateľstva Petit Press, a.s. november, 2021 SK jazyk

• Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu (Juraj Berzedi, Petra Vlhová)

Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu

Autor: Juraj Berzedi, Petra Vlhová
Vydavateľstvo: Petit Press, a.s.
Rok vydania: november, 2021
Rok poslednej dotlače: január, 2022
ISBN: 978-80-559-0747-5
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 175,0x236,0x0,0 mm
Žáner: Šport & hry, Biografie, životopisy, osudy
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 20.8.2024

Viac o knihe Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu (Juraj Berzedi, Petra Vlhová)

Petra Vlhová a ľudia, ktorí stáli pri nej, opisujú cestu na lyžiarsky vrchol. V súčasnosti najúspešnejšia slovenská športovkyňa vydáva oficiálnu autobiografiu.

Hovorí, ako sa zo skromného dievčaťa z Liptova nadovšetko milujúceho lyžovanie stala športová hviezda svetového formátu.
Vlhová rozpráva o detstve, dospievaní, prvých úspechoch i sklamaniach. Odhaľuje zákulisie lyžiarskeho sveta, opisuje vzťah s najväčšou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou, približuje život ženy v mužskom svete.

Až mrazivo úprimne a otvorene rozpovedala aj strastiplný príbeh spolupráce s bývalým trénerom Liviom Magonim i jeho nečakaný a bolestivý koniec.

Unikátnosť publikácie umocňujú kapitoly s jej najbližšími, bývalými trénermi i členmi tímu. Súčasťou knihy je aj výnimočná 40-stranová príloha fotografií z jej súkromného i profesionálneho života.

„Keď sa teraz pozriem na veľký glóbus, zjaví sa mi všetko, čo som preň musela obetovať. Spomeniem si na radosť, bolesť i plač. Trofej je sama osebe veľká a ťažká. Je nádherná, ale pre mňa má omnoho hlbší význam.

Je to ocenenie za celú sezónu, za všetky momenty, ktoré budem mať v pamäti do konca života. Momenty, o ktoré som sa doteraz s nikým nepodelila.

Som Petra, dievča zo Slovenska, ktoré vyhralo veľký glóbus. A toto je môj príbeh,” hovorí Vlhová v úvode knihy. A pokračuje tak, ako lyžuje – priamo, naplno a bez zábran.

4,8 z 5 (4x)

Dana overený používateľ 05. január 2022
Príjemné čítanie pri spoznávaní radostí a úskalí našej najlepšej súčasnej športovkyni na lyžiach .
Ivana F. overený používateľ 03. január 2022
Kniha je rozdelena na kapitoly, jedna kapitola je monolog jedneho clena teamu. Niektori clenovia teamu maju viac kapitol. Kniha ma 304 stran, no cca 20 mozno odcitat-na nich je len foto toho clena teamu, ktory prave rozprava a dalsich cca 10 stran su fotky. Je to prijemne citanie, motivacia ze netreba prestat ked sa nedari. Musim vsak povedat, ze vela odhalila v predstihu tlac a v knihe som uz nenasla nic co by som predtym nevedela/necitala.
Ivan B. overený používateľ 12. máj 2022
Lucia F. overený používateľ 31. december 2021
Vila v Taliansku
VIna, ktoru nesies