Učebnice, slovníky Základné školy Maďarské učebnice ZŠ Nezaradené

Vydavateľstvo: Partvonal Kiadó
Rok vydania: 2011
Jazyk: maďarský

Viac o produkte 30 másodperc gazdaságtan (Donald Marron)

Keynesiánus gazdaságpolitika, szabadpiaci kapitalizmus, monetarizmus, játékelmélet és láthatatlan kéz? Naná, hogy neked is ismerősen csengenek ezek a fogalmak. De vajon tudsz róluk eleget ahhoz, hogy beszállj egy izgalmas vitába, és a bárpultnál a közgazdaságtanról szóló ismereteiddelvillogj? A 30 másodperc gazdaságtan című könyvből kiderül, hogy a közgazdászok az elmúlt két évszázadban rengeteg elméletet dolgoztak ki annak magyarázatára, miképpen működnek vagy éppen omlanak össze a piacok, hogyan döntenek a vásárlók, munkások, cégek és politikusok, illetve az egyesgazdaságok miért növekednek, stagnálnak vagy hanyatlanak. Az elméleteknek azonban megvannak a maguk korlátai: az emberek viselkedése nem olyan kiszámítható, mint például az elektronoké vagy a bolygóké, s így néha minden értelmezési kísérletünk kudarcba fullad. Könyvünkben az50 legfontosabb, legismertebb közgazdaságtani elméletet mutatjuk be, méghozzá röviden és lényegre törően, egyenként nem több mint 300 szó és pár színes kép segítségével.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

30 másodperc gazdaságtan (Donald Marron)