Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Sebazdokonaľovanie

Tajomná sila slova

od Valerij Sinelnikov z vydavateľstva EUGENIKA spol. s r.o. október, 2021 SK jazyk

Tajomná sila slova

Autor: Valerij Sinelnikov
Vydavateľstvo: EUGENIKA spol. s r.o.
Rok vydania: október, 2021
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 130,0x200,0x0,0 mm

Viac o knihe Tajomná sila slova (Valerij Sinelnikov)

"V tejto knihe sa obľúbený autor zamýšľa nad mocou a pôsobením našich slov a myšlienok. Uvádza veľmi zaujímavé fakty o staroslovanskom písme a ruskej azbuke a tvrdí, že všetky jazyky pochádzajú z "predslovanského" jazyka. Uvádza príklady, ktoré ukazujú, ako si sami formujeme svoj život, choroby a problémy tým, ako a čo hovoríme. Podrobnejšie rozoberá aj podstatu a rôzne druhy lásky. Jeho výklad je spestrený množstvom príkladov zo života, ktoré nám priblížia vzťah medzi našou rečou a myslením a tým, čo zažívame. (A niektoré nás možno aj pobavia...)

Ukážka z knihy: To, čo sa s nami deje, priamo zodpovedá tomu, na čo myslíme, čo vidíme a akými slovami tieto myšlienky a vnemy vyjadrujeme. Naše slová nielen opisujú okolitý svet. Oni ho predovšetkým tvoria. Inými slovami, prostredníctvom jazyka vytvárame realitu, v ktorej žijeme. Základný materiál dostávame od Boha, ale aktívne ho spracúvame už my sami. Zo záhadného chaosu vesmíru si prostredníctvom nástroja – slova – tvoríme našu realitu. A každý si maľuje svoj vlastný obraz. Je to náš a váš svet, milí čitatelia. A je čas vziať na seba zodpovednosť za svoje myšlienky i za svoje slová. Ak to, čo sa so mnou v živote deje, plne zodpovedá tomu, ako myslím a hovorím, potom sa so zmenou mojich myšlienok a reči zmení aj môj život a okolitý svet."

Výhody dyslexie
Spev siren

Tajomná sila slova (Valerij Sinelnikov)