Knihy beletria Pre deti a mládež Príroda

ISBN: 978-80-551-8041-0
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 216x293x11 mm
Žáner: Náučná literatúra (do 10 r)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024

Viac o knihe Tajomný les (Sandra Dieckmann)

Vstúp do čarovného lesa a spoznaj jeho obyvateľov!

Na okraji rozľahlého lesa sa brieždi. Pomedzi košaté stromy presvitá slnko, začína sa nový deň. Zvieratká sa zobudili, veď treba preskúmať všetko navôkol! Srnky chrúmu šťavnatú trávu, líšťatá sa medzi sebou roztopašne klbčia a včely usilovne nosia peľ do úľa. Ani bobry nezaháľajú, hrádza sa sama nepostaví! A ktože sa skrýva v kríkoch za dubom? Odhalíš tajomstvá lesa, skôr než sa zotmie?

Nádherne ilustrovaný sprievodca priblíži každodenný život zvieratiek z lesa a očarí menších i väčších čitateľov.

Známa nemecká ilustrátorka Sandra Dieckmann prináša utešené a citlivé príbehy pre deti. V edícii Stonožka jej vyšla aj obrázková kniha Čakanie na Vlka.

Pre čitateľov od 4 rokov

Z anglického originálu preložila Marta Hlušíková.

5,0 z 5 (2x)

Val overený používateľ 14. február 2022
Aj keď sa kniha nazýva Tajomný les, v jednotlivých príbehoch ide hlavne o samotné zvieratká žijúce v ich prirodzenom prostredí. Bohaté a krásne ilustrácie dokážu aj malým deťom predstaviť rodiny zvieratiek a ich bežný život. Každá dvojstrana sa venuje inému živočíchovi, prípadne jeho "susedom". Textu je poriedko, ale vystihuje ilustrácie na stránkách. Pre rozvoj detskej pozornosti máme na každej stránke otázku a samozrejme, detská všímavosť sa prejaví ihneď. Teda aspoň u nás. Pauli odpovedala aj na tie otázky, ktoré si položila sama. Týkali sa zvieratiek na obrázku. Rátala, opisovala- vytvárala si vlastný príbeh…. V závere autorka vytvorila priestor na bližšie spoznanie hlavných aktérov knihy- rôzne druhy obyvateľov lesa a ich dĺžku života, spoločenstvo,v ktorom sa v prírode bežne vyskytujú, veľkosť svorky, dĺžka života a iné zaujímavosti. Knižka je určená pre detičky od 4 rokov a podnadpis ILUSTROVANÝ SPRIEVODCA PRE NAJMENŠÍCH MILOVNÍKOV PRÍRODY by nemohol byť trefnejší.
Dominik neoverený používateľ 31. december 2021
Kto by si nepamätal čítanie ilustrovaných knižiek na dobrú noc? Detstvo by bez obrázkových knižiek nebolo detstvom – preto som sa po dvadsiatich rokoch rozhodol do tohto sveta na malú chvíľu vrátiť. A poviem vám, ani trochu to neľutujem. Nemecká autorka Sandra Dieckmann knižku o zvieratách z tajomného lesa nielen napísala, ale ju aj krásne ilustrovala. Deti sprevádza zákutiami lesa, a to od východu slnka až do momentu, keď padne noc. Má pre ne navyše prichystané viaceré úlohy, do ktorých výborne zapája aj tie najmenšie deti. Knižka je vytlačená na kvalitnom hrubom papieri a v spojení s textom bohatým na informácie vytvára doslova umelecký celok, ktorý poteší nielen deti, ale aj rodičov. Poskytuje totiž priestor na čas strávený v kruhu rodiny, ktorý – ako vidíme v posledných mesiacoch – je ten najdôležitejší. Ak teda chcete potešiť svojho malého drobca, táto knižka s pôvabnými ilustráciami mu dozaista vyčarí na tvári úsmev.

Tajomný les (Sandra Dieckmann)Ice Age 3 Dawn of the Dinosaurs + CD (Sandra Dieckmann)Ice Age 1 + CD (Sandra Dieckmann)