Knihy beletria Pre deti a mládež Romány, poviedky, príbehy

Edícia: Hviezdy
Žáner: Romantika, YOLi, young adult, new adult
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Najtemnejší Mesiac (Anna Toddová)

Čo robiť, keď sa do cesty k šťastiu postaví strach?

Karine chýba Kael viac, ako si pripúšťa. Mladý vojak ešte nedávno spal v jej posteli a zrazu je preč. Nevie mu však odpustiť, že pomohol jej jedinému bratovi vstúpiť do armády. Napokon, v detstve si s Austinom sľúbili, že sa vyvarujú rovnakej chyby, akej sa dopustil ich otec.
Zdá sa však, že jej vzťah s Kaelom má v rukách záhadná moc. V kuse na seba narážajú. Kael sa zakaždým nečakane objaví na rovnakom mieste ako ona, ochotný každému pomôcť. Keď jej hrozí pád, zachytí ju. Vždy je jej nablízku. Keďže sa mu nedá vyhnúť, Karina sa postaví situácii čelom a rozhodne sa pre logické riešenie ? spriateliť sa. Tentoraz si stanoví pravidlá, aby si udržala odstup. Nedovolí, aby jej Kael znova ublížil.

Román Najtemnejší mesiac je pokračovaním knihy Najjasnejšie hviezdy.

Z anglického originálu The Darkest Moon (Frayed Pages, L.L.C., USA 2020) preložila Anna Kolčiterová.

3,0 z 5 (1x)

Neliss neoverený používateľ 23. november 2021
Vzhľadom na koniec jednotky je druhý diel trošku menej tradične romantický, vďaka čomu ostalo viac priestoru pre Kaela a Karinu ako jednotlivcov, dilemy vedľajších postáv či zabŕdnutie do relevantných tém. Autorka do textu prepašovala niekoľko trefných úvah týkajúcich sa armádneho aj bežného života a tieto detaily pôsobia osviežujúco. V popredí je však, samozrejme, naďalej vzťah hlavnej dvojice s ich dramatickými, chvíľami až detinskými interakciami. Celkovo platí, že ak sa vám jednotka nepáčila vôbec, s dvojkou budete strácať čas, ale ak vás na jednotke niečo oslovilo, môžete bez obáv pokračovať Najtemnejším Mesiacom.
Výhody dyslexie

Najtemnejší Mesiac (Anna Toddová)