Vyžiadať cenovú ponuku
  Učebnice, slovníky Stredné školy Slovenský jazyk a literatúra Učebnice slovenského jazyka

Slovenský jazyk A, 1. diel

od M. Bohuš, E. Bošeľová, M. Gába, J. Komorová z vydavateľstva ABCedu, a. s. 2021 SK jazyk

Autor: M. Bohuš, E. Bošeľová, M. Gába, J. Komorová
Vydavateľstvo: ABCedu, a. s.
Rok vydania: 2021
Ročník: 1. ročník SŠ
Predmet: Slovenský jazyk a literatúra
Škola: Stredné školy
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o produkte Slovenský jazyk A, 1. diel (M. Bohuš, E. Bošeľová, M. Gába, J. Komorová)

Príbuzné produkty:

Slovenský jazyk A, 2. diel

POPIS PRODUKTU

PRACOVNÁ UČEBNICA PRE 1. ROČNÍK STREDNÝCH ŠKÔL – prináša inovatívny pohľad na vyučovanie slovenského jazyka. Jej cieľom je byť príjemným sprievodcom žiaka na ceste nielen k nadobudnutiu potrebných vedomostí, ale najmä zručností, ktoré jazyk ako nástroj myslenia môže rozvíjať.

Koncepcia učebnice podporuje samostatnosť a aktívne premýšľanie žiaka. Namiesto memorovania pojmov a definícií nabáda s informáciami pracovať, kriticky o nich premýšľať a využívať ich na riešenie problémov. Ukážky vecných a umeleckých textov, ale aj obrázkov slúžia ako východisko pre rôznorodé zadania úloh a aktivít venovaných praktickému využitiu slovenského jazyka v komunikačných situáciách. Ďalšie kompetencie, na ktoré učebnica kladie dôraz, sú aj schopnosť spolupráce či reflexie a sebareflexie. Moderným prvkom pri práci s internetovými zdrojmi je využívanie QR kódov. Absenciu klasického výkladového textu supluje rubrika Vedeli ste?, ktorá okrem teórie prináša i zaujímavosti o preberanej téme. Teda základným princípom učebnice je pomôcť vychovať samostatne a kriticky mysliacich mladých ľudí, ktorí budú pripravení úspešne čeliť problémom a výzvam každodenného života.

V úvodnej kapitole Učíme sa, myslíme, argumentujeme sa kladie dôraz na zoznámenie sa s dôležitými zručnosťami pre život, ktoré sú ďalej rozvíjané prostredníctvom kapitol Jazyk a komunikácia a Štylistická rovina jazyka.

Výhody dyslexie

Slovenský jazyk A, 1. diel (M. Bohuš, E. Bošeľová, M. Gába, J. Komorová)