Knihy beletria Voľný čas a šport Ručné práce Vianočné a veľkonočné ozdoby, dekorácie

Drobky v peřinách

od Petra Varaďová; Marie Maderová z vydavateľstva Nakladatelství JOTA s.r.o. september, 2021 CS jazyk

Drobky v peřinách

Autor: Petra Varaďová; Marie Maderová
Vydavateľstvo: Nakladatelství JOTA s.r.o.
Rok vydania: september, 2021
ISBN: 978-80-7565-849-4
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Rozmery: 160,0x220,0x0,0 mm
Žáner: Životná pomoc,psychológia
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 17.7.2024

Viac o knihe Drobky v peřinách (Petra Varaďová; Marie Maderová)

Inspirujte se bohatě ilustrovaným celoročním průvodcem po zvycích našich předků od Hromnic do Vánoc.

Autorky knihy přibližují život našich předků a zároveň s lehkostí a vtipem sobě vlastním nabádají k osvojení dávných zvyků a rituálů, které mohou vést k vědomějšímu a spokojenějšímu životu, životu v souladu s přírodou. Tak třeba kapitola Nuda nebude po celý rok vás provede zvykoslovným rokem, popisuje tradice, které byly spojené s jednotlivými slavnostmi, ať už církevními nebo světskými, a nabízí alternativy, jak prožít rok zvyků a obyčejů dnes. V kapitole Jaký kroj, tak se stroj se autorky nezabývají ani tak tím, v jaké vesnici se oblékají nejzdobnější kroje, ale spíše tím, jak se můžeme inspirovat svými babičkami, které recyklovaly oděv a oblékaly staré kousky do nového hávu. Dotýkají se tématu udržitelné módy, ekotextilu nebo nové cesty současného módního průmyslu. Kniha také obsahuje rozhovory s výjimečnými lidmi, kteří našli smysl v tradičním řemeslu a začali vyrábět třeba naturální vína nebo dřevěné hračky pro děti podporující jejich zdravý pohybový vývoj.

Samy autorky říkají: „Opustit cestu ‚mít‘ a vydat se po pěšinkách ‚žít‘, vnímat důsledky současného globálního způsobu existence a pomalu se vydat směrem, který nám ukazuje, jak zpomalit a naučit se navzájem si naslouchat... abychom byli a užívali si, než jen spěchali a utráceli. Tato kniha vám může ulehčit vyzobání nejsladších drobečků z minulého a vysypat jimi cestičku k budoucímu. Je výzvou k naplněnému životu, který přinese potěšení a pocit sounáležitosti s každým prožitým okamžikem vaší existence.“

Recepty, rukodělné výrobky, hospodaření a péče o domácnost a zahradu, hry a trávení volného času s dětmi… Zkrátka takové české HYGGE.

Drobky v peřinách (Petra Varaďová; Marie Maderová)Ozdobné balení dárků 4. díl (Petra Varaďová; Marie Maderová)