Knihy beletria Astrológia, ezoterika a mystika Okultné vedy a mágia

Alchymické texty

od Václav Lavín z Ottenfeldu, Denis Zachaire, Zósimos z Panopole z vydavateľstva Nakladatelství Vodnář - Vladimír Kvasnička 2021 CS jazyk

Alchymické texty

Autor: Václav Lavín z Ottenfeldu, Denis Zachaire, Zósimos z Panopole
Vydavateľstvo: Nakladatelství Vodnář - Vladimír Kvasnička
Rok vydania: 2021
ISBN: 978-80-7439-169-9
Typ tovaru: pevná
Jazyk: CZ Český jazyk
Rozmery: 156x218 mm
Žáner: Ezoterika

Viac o knihe Alchymické texty (Václav Lavín z Ottenfeldu, Denis Zachaire, Zósimos z Panopole)

Nakladatelství Vodnář představuje českému čtenáři tři moudré alchymisty, jejichž práce, vzájemně provázané, tvoří názornou čítanku umění alchymie. Hlavním učitelem této čítanky je Denis Zachaire (1510-1556), autor Malého pojednání o přírodní filosofii kovů. Jeho slova doprovází jeho současník, Václav Lavín z Ottenfeldu (1550-1602), a to svým Pojednání o pozemském nebi. V knize jsou dále přeloženy dva texty, které napsal řecko-egyptský filosof Zósimos z Panopole (5.6. století n.l.) Jedná se o texty Rosinus Euthicii a O dokonalosti a o založení vod. Všechny otištěné texty vycházejí česky poprvé.