Knihy beletria Jedlá a nápoje Ostatné

Rok vydania: november, 2021
Rok poslednej dotlače: apríl, 2024
ISBN: 978-80-276-0330-5
Typ tovaru: tvrdá s prebalom
Jazyk: sk
Rozmery: 130 x 210 mm
Žáner: Biografie, životopisy, osudy
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024

Viac o knihe Důvěrnosti z kuchyně (Anthony Bourdain)

Pred viac ako dvadsiatimi rokmi sa v časopise The New Yorker objavil neslávne známy článok „Nejedzte predtým, než toto budete čítať“ od vtedy relatívne neznámeho šéfkuchára Anthonyho Bourdaina. Svojimi postrehmi o tom, čo sa deje za dverami kuchyne, nešetril žiadne chuťové poháriky. Text spôsobil škandál a kniha, ktorá vďaka nemu vznikla, dnes už klasické Důvěrnosti z kuchyně, bola ešte väčšou senzáciou a stal sa z nej bestseller s milión predanými výtlačkami. Bourdain sa v nej úprimne spovedá, je absolútne nemilosrdný a nič nezatajuje. Jeho príbehy sú šokujúce, odhaľujú drsné praktiky „vysokej kuchyne“, ale sú aj vtipné a hlavne pravdivé. Autorove spomienky na roky strávené v gastronómii teraz vychádzajú rozšírené o doteraz nepublikovaný materiál. Určite vás nadchnú Tonyho rukou písané poznámky, zaujme vás rozhovor s jeho editorom a s chuťou sa začítate do predhovoru Érica Riperta, kuchára a autora špecializujúceho sa na francúzsku kuchyňu. Ako povedal Anthony Bourdain: „Teraz už chápem, prečo sa tá kniha páči kuchárom a ľuďom z branže. Nespočetne ráz som počul: Opísal si môj život, kamoš.“

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Důvěrnosti z kuchyně (Anthony Bourdain)Dekorácia závesná - Hviezda Glitter 23 cm, mix/sada 2 ks (Anthony Bourdain)