Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Kariéra a motivačná literatúra Manažment, riadenie, personalistika

Hovor ako TED (1. akosť)

od Carmine Gallo z vydavateľstva Lindeni august, 2019 SK jazyk

Hovor ako TED (1. akosť)

od Carmine Gallo z vydavateľstva Lindeni august, 2019 SK jazyk

Autor: Carmine Gallo
Vydavateľstvo: Lindeni
Rok vydania: august, 2019
Rok poslednej dotlače: apríl, 2020
EAN: 9788056611968
Typ tovaru: Brožovaná lepená
Druh tovaru: Kniha
Jazyk: slovenčina
Rozmery: 145 x 205 mm
Podtitul: 9 tajomstiev verejnej prezentácie od najlepších rečníkov z TEDx konferencií
Žáner: kariéra, manažérske schopnosti, osobný rozvoj
Poškodenie: poškodený obal
Hovor ako TED (1. akosť) (Carmine Gallo)

Dôvod zľavy: poškodený obal.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: poškodený obal.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Viac o knihe Hovor ako TED (1. akosť) (Carmine Gallo)

NAUČTE SA SVOJE MYŠLIENKY ZDIEĽAŤ S OSTATNÝMI A UPÚTAJTE ICH MYSEĽ A SRDCE NATOĽKO, ŽE VÁS BUDÚ NASLEDOVAŤ.

9 tajomstiev verejnej prezentácie od najlepších rečníkov z TEDx konferenci.

Nestačí mať skvelé myšlienky a nápady. Aby sme uspeli, musíme vedieť svoje nápady predať. To je zručnosť, ktorá otvára bránu k splneniu našich snov. Dobre zabalené a podané myšlienky môžu zmeniť svet. Niektorí ľudia sú v prezentácii svojich myšlienok výnimočne dobrí. A my ostatní sa to od nich môžeme naučiť. Táto kniha odhaľuje techniky najlepších TED rečníkov z celého sveta.

Hovor ako TED poslúži každému, kto chce:- urobiť skvelú modernú prezentáciu na akúkoľvek tému,- šíriť zaujímavé nápady,- svojím prejavom „chytiť poslucháčov za srdce“,- hovoriť s väčšou sebaistotou a bez strachu,- dodať svojej prezentácii prirodzený spád.TED je celosvetový fenomén. Združuje popredných svetových mysliteľov, ktorí svojimi prezentáciami dokážu nad­chnúť poslucháčov pre čokoľvek na svete. Na konferenciách TEDx s heslom „myšlienky, ktoré stoja za šírenie“ vystupujú zaujímaví ľudia, ktorí majú ostatným čo ponúknuť. Cieľom vzájomného vzdelávania a zdieľania príbehov je vnú­torný rast ako jedincov, tak spoločnosti. V rámci TED konferencií vystúpili napríklad Steve Jobs, Simon Sinek, Brené Brownová a ďalší.

Ukážka z knihy:

Kapitola 1
Prebuďte v sebe majstra
„Zápal je vec, ktorá vášmu talentu najlepšie umožní prejaviť sa."

— Larry Smith, TEDx, november2011

AIMEE MULLINSOVÁ MÁ 12 PÁROV nôh. Narodila sa, ako väčšina z nás, len s dvoma, na rozdiel od nás ostatných jej však museli byť obe pod kolenom amputované pre zdravotné problémy. Mullinsová tak žila bez spodných častí dolných končatín od prvého roku svojho života.

Vyrástla v stredostavovskej rodine stredostavovského mesta menom Allentown v štáte Pensylvánia, avšak jej životné úspechy ju robia všetkým, len nie priemernou. Lekári, ktorí Mullinsovú liečili, sa domnievali, že skorá amputácia jej zaistí šancu dosiahnuť rozumnú mieru pohyblivosti. Ako dieťa Mullinsová nemohla toto rozhodnutie nijako ovplyvniť, avšak s tým, ako vyrastala, odmietala seba samu vnímať v intenciách nálepky, ktorú jej väčšina ľudí prisudzovala, čiže „postihnutá“. Namiesto toho sa rozhodla, že jej protetické náhrady - protézy - môžu prepožičať schopnosti, o ktorých sa ostatným môže len snívať.

Mullinsová týmto mení význam frázy „byť postihnutý“. Ako povedala komikovi a televíznemu moderátorovi Stephenovi Colbertovi, poprsie mnohých herečiek obsahuje väčšie množstvo protetického materiálu, ako celé jej telo, a napriek tomu „nehovoríme, že by polovica Hollywoodu bola postihnutá“.

Oflajner

Hovor ako TED (1. akosť) (Carmine Gallo)