Knihy beletria Pre deti a mládež Rozprávky

Rozprávočky aj básničky na doma i do školičky, 2. vydanie

od Božena Trilecová z vydavateľstva Vydavateľstvo MATYS, s.r.o. júl, 2021 SK jazyk

• Rozprávočky aj básničky na doma i do školičky, 2. vydanie (Božena Trilecová)

Rozprávočky aj básničky na doma i do školičky, 2. vydanie

Autor: Božena Trilecová
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo MATYS, s.r.o.
Rok vydania: júl, 2021
Rok poslednej dotlače: júl, 2021
ISBN: 978-80-8088-677-6
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 165,0x210,0x0,0 mm
Edícia: Prvé čítanie
Žáner: Beletria (do 10 rokov)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Rozprávočky aj básničky na doma i do školičky, 2. vydanie (Božena Trilecová)

Keď chytíte túto knižku do rúk a nazriete do nej, máte pred sebou veselé čítanie básničiek a rozprávok pre malých zvedavcov. A tak si spolu s deťmi veselo zakvákate, zagagocete alebo zamúkate. Príbehy zvieratiek vás spoločne s čarovnými ilustráciami privedú až k tomu večnému „prečo“? Tak prečo by túto veselú knižku nemali mať vaše deti v knižnici?

Ukážka z knihy:

Ga-ga-ga

Na rohu pod lipou zastala tučná predavačka gaštanov. Zatlačila vozík až k samému stromu a začala vyspevovať: - Gaštanyýý, pečené gaaštanýyý! Teplé gaštanky! Gaš-tan-če-ky!

Hneď sa z dvorov začali zbiehaťkupci. Predavačka len oči otvárala. Podoprela si boky, chytila do ruky lopatku a nedôverčivo si obzerala kupujúcich. Tí sa medzi sebou vadili, strkali, iba žaba na samom konci sedela a smutne gúľala okáľmi. Takú chuť mala na tie gaštany - a teraz ju všetci predbehli!

- Tak dosť! - dupla nohou predavačka a obrátila sa k prvému kupcovi.

- Čo si želáte?

Všetci zmĺkli, no najväčšmi sa zľakla hus, pretože stála úplne vpredu.

Vytiahla dovysoka krk a začala: - Ga-ga-ga-ga... - Chcela povedať, že chce gaštany, ale stále iba jachtala a gagotala.

4,5 z 5 (2x)

Jarmila R. overený používateľ 25. september 2023
Andrea H. overený používateľ 04. august 2022

Rozprávočky aj básničky na doma i do školičky, 2. vydanie (Božena Trilecová)Spolu to zvládneme (Božena Trilecová)