Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Aktualizácia II/5 2021 Civilný sporový poriadok a upomínacie konanie

z vydavateľstva Poradca, s.r.o. jún, 2021 SK jazyk

Aktualizácia II/5 2021 Civilný sporový poriadok a upomínacie konanie

z vydavateľstva Poradca, s.r.o. jún, 2021 SK jazyk

Vydavateľstvo: Poradca, s.r.o.
Rok vydania: jún, 2021
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 148,0x210,0x0,0 mm

Viac o knihe Aktualizácia II/5 2021 Civilný sporový poriadok a upomínacie konanie

Vzhľadom na skutočnosť, že upomínacie konanie a konanie o platobnom rozkaze podľa Civilného sporového poriadku sú skrátené konania, v ktorých rozhodnutie vydáva predovšetkým vyšší súdny úradník, novelou zákona sa zabezpečuje posúdenie a právny názor sudcu vo veciach, v ktorých sa predpokladá posúdenie spotrebiteľskej zmluvy alebo zmluvných dokumentov súvisiacich so spotrebiteľskou zmluvou s ohľadom na existenciu neprijateľných zmluvných podmienok, ktoré ešte neboli posudzované v už právoplatne skončenom konaní. Právnou úpravou sa má zabezpečiť kontrola neprijateľnosti zmluvných podmienok, ktoré doposiaľ neboli posudzované v súdnom konaní sudcom, tak aby sa zabránilo ich súvislému uplatňovaniu a zároveň sa má zlepšiť prístup k spravodlivosti pre spotrebiteľov.Smernica o podpore ekologických vozidiel v komparácií s pôvodnou smernicou významne rozširuje jej vecnú pôsobnosť v kontexte vymedzenia rozsahu verejných nákupov zacielených na ekologické vozidlá. Primárnym princípom nového zákona o podpore ekologických vozidiel je ustanovenie požiadavky na minimálne percentuálne podiely ekologických vozidiel pri zadávaní vymedzených zákaziek podľa zákona o verejnom obstarávaní a uzatváraní zmlúv o službách vo verejnom záujme v osobnej doprave. Tieto ustanovené minimálne percentuálne podiely ekologických vozidiel sa budú vzťahovať na vymedzené časové obdobia.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Aktualizácia II/5 2021 Civilný sporový poriadok a upomínacie konanieRiesengebirgePraga - Una guidaMoje nápadité maľovanky výzvy a úlohy