Knihy beletria Beletria Literárna biografia

Životom na zelenú

od Matthew McConaughey z vydavateľstva Vydavateľstvo Motýľ-B.Kocian august, 2021 SK jazyk

• Životom na zelenú (Matthew McConaughey)

Životom na zelenú

Autor: Matthew McConaughey
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Motýľ-B.Kocian
Rok vydania: august, 2021
Rok poslednej dotlače: november, 2021
ISBN: 978-80-8164-259-3
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 130,0x200,0x0,0 mm
Žáner: Biografie, životopisy, osudy
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 3.7.2024

Viac o knihe Životom na zelenú (Matthew McConaughey)

Nezvyčajné memoáre oscarového herca Matthewa McConaugheyho obsahujú pol storočia úvah a životných lekcií, sú nasiaknuté nenúteným šarmom i emóciami a oslavujú myšlienku, že to, čo nás napĺňa, je cesta a nie cieľová destinácia. V tejto knihe sa snúbia zábavný životopis, príjemný dobrodružný román, veselé príhody zo života, filozofická príručka propagujúca lásku a rodinu s neprikrášleným opisom duchovného a osobného obrodenia.

Ako hovorí sám autor, je to kniha o tom, ako vo svete, ktorý nám zvyčajne hovorí nie, získať viac "áno" a o tom, ako rozoznať, kedy by mohlo byť "nie" vlastne preoblečeným "áno".

Je to kniha o chytaní zelených na semafore života s vedomím, že všetky oranžové a červené sa nakoniec taktiež zmenia na zelenú.

Je to ľúbostný list životu.

Ukážka z knihy:

Posledný rok na strednej mi hralo do karát úplne všetko. Mal som čisté Á-čka, prácu, vďaka ktorej som mal vždy vo vrecku aspoň šty ridsaľpäť dolárov, hendikep štyri v golfe, vyhlásili ma za najlepšie vyzerajúceho chlapca v našom ročníku, chodil som s najkrajším dievča ťom z našej školy, a zo školy na druhej strane mesta.

Áno, chytal som samé zelené.

Nikdy som nebol jedným z tých frajerov, ktorí sa počas večierku opierajú o stenu a fajčia, nie, práve naopak, ja som na večierkoch tancoval. Naháňal som dievčatá, a aj napriek tomu, že som prišiel neskoro. som sa na každom koncerte pretlačil do prvého radu. Snažil som sa. Bol som podnikavec.

Šoféroval som džíp a na tom džípe som po škole brával dievčatá blatovať do terénu.

Do chladičovej mriežky som si namontoval megafón, ráno som sa na školskom parkovisku v kabíne prikrčil a zakričal doň, „Pozrite na tie rifle, ktoré má dnes na sebe Cathty Cooková. Kočkáá!“

Všetci to milovali. Všetci sa smiali. Hlavne Cathy Cooková.

Bol som parťák, šašo. Priťahoval som na seba pozornosť.

5,0 z 5 (1x)

Augustín K. overený používateľ 26. august 2021
Super
Spev siren