Knihy beletria Pre deti a mládež Rozprávky

Zimné rozprávky

od Dawn Casey z vydavateľstva Ikar, a.s. september, 2021 SK jazyk

• Zimné rozprávky (Dawn Casey)

Zimné rozprávky

od Dawn Casey z vydavateľstva Ikar, a.s. september, 2021 SK jazyk

Autor: Dawn Casey
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: september, 2021
ISBN: 978-80-551-7756-4
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 240,0x270,0x0,0 mm
Edícia: Stonožka
Žáner: Beletria (do 10 rokov), Beletria (nad 10 rokov)
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 1.7.2024

Viac o knihe Zimné rozprávky (Dawn Casey)

Najkrajšie zimné rozprávky z celého sveta

Táto krásne ilustrovaná kniha prináša výber zimných príbehov z celého sveta – od Severnej Ameriky až po Sibír, od Číny po Škótsko. Spisovateľka Dawn Casey a ilustrátorka Zanna Goldhawk vytvorili čarovnú knižku, ktorú ocenia aj ďalšie generácie.

Zima bola vždy obdobím, keď si ľudia v teple pri ohni krátili dlhé a tmavé večery rozprávaním príbehov. Po rušnom lete a jeseni sa im naskytol čas zastaviť sa, oddýchnuť si, snívať a fantazírovať... Usaďte sa s touto knižkou do tepla a objavte zamrznuté kraje so Snehulienkou či s medvedím kráľom. Sprevádzajte hrdinov a hrdinky na dobrodružných cestách, ktoré preveria silu priateľstva. Hrdinovia, či už sú to zvieratká, alebo ľudia, nás presvedčia, aké dôležité je držať spolu, pomáhať si a vedieť sa tešiť zo života.

Oslávte krásy zimy s týmto výberom nádherne ilustrovaných zimných rozprávok

Pre čitateľov od 6 rokov.

Z anglického originálu preložila Oľga Kralovičová.

Ukážka z knihy:

Bola raz jedna dievčinka, ktorá snívala o korunke. O korunke ukutej z kovu jasného ako plameň vyzdobenej konárikmi a listami všetkých stromov v lese - zlatého duba, striebornej brezy a červeného buka. Snívalo sa jej, že mala tú korunku na hlave a požehnávala krajinu ako kráľovná.

Keď sa dievčina zobudila, nechcela nič iné, len si tú korunku znova nasadiť. Jej otec kráľ dal u kováčov vyrobiť všelijaké možné korunky, no ani jedna z nich nebola taká ako v jej sne. Princezná rada chodievala na prechádzky do lesa. Jedného dňa sa zatúlala ďalej než inokedy. Prišla k čistine, kde šikmé lúče slnka osvetľovali striebornú brezu a zelenú borovicu a sneh pod nimi sa trblietal.

5,0 z 5 (5x)

Katarína B. overený používateľ 13. január 2024
Veľmi pekná a zaujímavá kniha. Obsahuje ľudové rozprávky z rôznych krajín. Odporúčam deťom 6+.
Ľubica overený používateľ 10. október 2023
Spokojnost. Krasne rozprávky. Hodnotná kniha v dnešnej dobe. Odporúčam. Vraciame sa k nej veľakrát.
Alena T. overený používateľ 04. január 2023
Krásne napísané a poučné rozprávky doplnené nádhernými ilustráciami, mnohé rozprávky boli pre nás novinkou, iné ako napr. Luskáčik - u nás vianočná klasika, vrelo odporúčam
Martina V. overený používateľ 30. júl 2022
Krasna knizka plna putavych a originalnych rozpravok, ktore obohacuju, kedze rozpravky su z roznych kutov sveta.
Lucia B. overený používateľ 05. január 2023

Zimné rozprávky (Dawn Casey)