Knihy beletria Pre deti a mládež Dievčenské romány a poviedky

Edícia: YOLI
Žáner: Romantika, YOLi, young adult, new adult
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Najjasnejšie hviezdy (Anna Toddová)

Strhujúci príbeh o láske a klamstvách

Karina pozná tvrdú realitu armádneho života. A ako každý, kto vyrástol v blízkosti vojenskej základne, vie, čo nasleduje po návrate vojaka z misie. Preto sa snaží budovať si pokojný život vo vlastnom dome. K rodine sa však neotáča chrbtom. Drží ju pokope. Aj keď je otec na misii, aj keď má brat Austin opletačky so zákonom. Austin robí jednu hlúposť za druhou a otec to už nezvláda. Karina potom všetko napráva, no aj ona postupne stráca pevnú pôdu pod nohami. A vtedy ho stretne – zatvorenú knihu, do ktorej veľmi túži nahliadnuť. Ako masérka spoznala mnoho vojakov, no tento je iný. Dvadsaťročný Kael má za sebou dve ťažké misie v Afganistane. Je uzavretý a neobvykle tichý. Nechce, aby sa Karina čo i len dotkla jeho pravej nohy. Karina si na jeho spoločnosť časom zvykne a prestane zastierať svoje city. Zdá sa, že konečne našla dlho hľadaný pokoj. Ilúzia však rýchlo vyprchá. Zrazu musí nájsť silu oddeliť pravdu od klamstiev a rozhodnúť sa, ako s ňou naloží.

Z anglického originálu The Brightes Stars (Frayed Pages, L.L.C., USA 2018) preložila Anna Kolčiterová.

3,0 z 5 (1x)

Neliss neoverený používateľ 24. august 2021
Ona je celkom rozumná, sympatická mladá žena. On je vlastne chodiace klišé – mladý, galantný, sexy, zachmúrený, tajomný a traumatizovaný vojak. Ešteže je táto kombinácia natoľko podmanivá, že mu to mnohé čitateľky ochotne odpustia. Prostredie vojenského mestečka prináša do hry jedinečné postavy, atmosféru a menej typické komplikácie pre hlavnú dvojicu – akurát sa o nich veľa nedozvieme, lebo ide o prvý diel série. Silnú stránku tejto knihy vidím v tom, že sa rýchlo a ľahko číta. Treba však dodať, že autorka miestami chaoticky skáče v čase a keď príde čas na významnejšie udalosti odbije ich pár stručnými vetami. Celkovo teda nejde o najšikovnejšie napísanú či najlepšie vymyslenú romantickú oddychovku, ktorú môžete zobrať do rúk. Na druhej strane toto chytľavé čítanie kombinuje viaceré obľúbené prvky, dodáva k nim niekoľko zaujímavých detailov a dokáže vám spríjemniť pár chvíľ.
Spev siren

Najjasnejšie hviezdy (Anna Toddová)