Učebnice, slovníky Vysoké školy Prírodné vedy

Biochemie

od Radovan Hynek, Milan Kodíček, Olga Valentová z vydavateľstva VŠCHT Praha 2018 CS jazyk

Biochemie

Autor: Radovan Hynek, Milan Kodíček, Olga Valentová
Vydavateľstvo: VŠCHT Praha
Rok vydania: 2018
EAN: 9788075920133
Typ tovaru: pevná
Jazyk: CZ Český jazyk
Rozmery: 170x240 mm
Škola: Vysoké školy
Žáner: Prírodné vedy

Viac o knihe Biochemie (Radovan Hynek, Milan Kodíček, Olga Valentová)

Předkládaná učebnice přináší netradičním způsobem zpracované základy biochemie, nepřetížené nadbytkem faktografických údajů. Je určena pro vysokoškolské studenty, kteří již zvládli základy obecné, organické a analytické chemie. Ve dvanácti kapitolách postupuje výklad přes základní stavební struktury biologických systémů (aminokyseliny, peptidy, proteiny, lipidy, nukleové kyseliny a sacharidy), membránové děje a molekulovou genetiku až k nejdůležitějším metabolickým procesům. Mimořádná pozornost je věnována enzymologii a bioenergetice, jejichž pochopení umožňuje propojit metabolismus jako jediný systém chemických reakcí. Text výkladu je doplněn četnými zajímavostmi a nadhledovými úvahami; jednotlivé kapitoly obsahují řadu otázek s uvedeným řešením, průřezovým otázkám a odpovědím je věnována i celá závěrečná kapitola. První vydání této učebnice přišlo na knižní trh v roce 2015 a již v létě 2017 bylo zcela vyprodáno. Potěšitelný zájem odborné i studentské veřejnosti inspiroval autory k tomu, aby připravili toto druhé přepracované vydání.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Biochemie (Radovan Hynek, Milan Kodíček, Olga Valentová)