Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Zákoník práce EKZ153

od Antonín Kottnauer; Ladislav Jouza; Petra Hušková; Václav Sládek; Helena Úlehlová; Jan Vácha z vydavateľstva Leges júl, 2021 CS jazyk

Autor: Antonín Kottnauer; Ladislav Jouza; Petra Hušková; Václav Sládek; Helena Úlehlová; Jan Vácha
Vydavateľstvo: Leges
Rok vydania: júl, 2021
ISBN: 978-80-7502-474-9
Typ tovaru: viazaná
Rozmery: 145x205 mm
Podtitul: Komentář s judikaturou podle stavu k 7. květnu 2021, 2. aktualizované a přepracované vydání
Žáner: Komentáre
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Zákoník práce EKZ153 (Antonín Kottnauer; Ladislav Jouza; Petra Hušková; Václav Sládek; Helena Úlehlová; Jan Vácha)

Druhé vydání komentáře k zákoníku práce vychází v návaznosti na rozsáhlou novelu zákonem č. 285/2020 Sb., která nabyla účinnosti 30. července 2020 a 1. ledna 2021 a přináší změny týkající se:výpovědi ze strany zaměstnance dané z důvodu přechodu práv a povinností z pracovněprávních vztahů nebo z důvodu přechodu výkonu práv a povinností z pracovněprávních, jakož i právní úpravy těchto přechodů,zpřesnění týkajících se právní úpravy pracovní doby,zpřesnění týkajících se náhrady výdajů v souvislosti s výkonem práce,pracovního volna souvisejícího s akcí pro děti a mládež,nové právní úpravy čerpání dovolené, v návaznosti na stanovenou týdenní pracovní dobu nebo na kratší týdenní pracovní dobu zaměstnance a krácení dovolené,nové právní úpravy jednorázové náhrady nemajetkové újmy při zvlášť závažném ublížení na zdraví zaměstnance a nové právní úpravy jednorázové náhrady nemajetkové újmy pozůstalých,nové právní úpravy sdíleného pracovního místa azpřesnění právní úpravy doručování písemností v pracovněprávních vztazích.Autoři podávají ucelený výklad všech uvedených změn zákoníku práce i těch institutů pracovního práva, které změněny nebyly. Praktické je doplnění komentáře bohatými citacemi z použitelné judikatury.Cílem komentáře je usnadnit čtenáři orientaci v novelizované právní úpravě a nabídnout výklad ustanovení, která by mohla v praxi vyvolávat nejasnosti nebo výkladové problémy.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum