Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Odůvodnění civilního rozsudku - 3. aktualizované vydání

od Pavel Vrcha z vydavateľstva Leges júl, 2021 CS jazyk

Odůvodnění civilního rozsudku - 3. aktualizované vydání

od Pavel Vrcha z vydavateľstva Leges júl, 2021 CS jazyk

Autor: Pavel Vrcha
Vydavateľstvo: Leges
Rok vydania: júl, 2021
ISBN: 978-80-7502-516-6
Typ tovaru: brožovaná
Rozmery: 145x205 mm
Žáner: Občianske právo všeobecné
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 17.7.2024

Viac o knihe Odůvodnění civilního rozsudku - 3. aktualizované vydání (Pavel Vrcha)

Třetí vydání oblíbené publikace popisuje nejzásadnější problémy týkající se odůvodňování písemných vyhotovení rozsudků, s nimiž se potýká soudní praxe a jež jsou řešeny instančně vyššími soudy včetně orgánu ochrany ústavnosti – Ústavního soudu České republiky. Jde hlavně o složitost odůvodnění rozsudků a o předvídatelnost soudních rozhodnutí.V novém vydání autor doplnil novou judikaturu a zohlednil poznatky plynoucí z aktuální soudní rozhodovací praxe. Tam, kde to je vhodné, je citována také judikatura Nejvyššího správního soudu České republiky, případně – vzhledem k místy obdobně reglementované procesní úpravě – i judikatura Nejvyššího soudu Slovenské republiky či Ústavního soudu Slovenské republiky. Závěr publikace obsahuje příklady rozsudků, jakož i stručný výčet relevantních judikovaných právních názorů, který uživateli této příručky usnadní základní orientaci v problematice odůvodňování písemných vyhotovení rozsudků ve vazbě na princip spravedlivého procesu.Práce je určena jak studentům práv jako doplňkový materiál při studiu procesního práva, tak i justičním čekatelům či asistentům soudců. Poučení v ní najdou i advokáti, kterým se do rukou dostává stručný výčet problematických jevů souvisejících s problematikou, což jim do jisté míry může napomáhat při volbě procesní taktiky při poskytování právních služeb (především při sepisování odvolání, dovolání či ústavních stížností).

Odůvodnění civilního rozsudku - 3. aktualizované vydání (Pavel Vrcha)Praktické aspekty zdanenia právnických osôb v Slovenskej republike (Pavel Vrcha)