Knihy beletria Astrológia, ezoterika a mystika Okultné vedy a mágia

Clavicula Salomonis

od Samuel Liddell Mathers MacGregor z vydavateľstva Kosmas s.r.o.(HK) apríl, 2021 CS jazyk

Clavicula Salomonis

Autor: Samuel Liddell Mathers MacGregor
Vydavateľstvo: Kosmas s.r.o.(HK)
Rok vydania: apríl, 2021
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 150,0x210,0x0,0 mm
Edícia: Grimoire Occulte
ISBN: 978-80-87403-10-5

Viac o knihe Clavicula Salomonis (Samuel Liddell Mathers MacGregor)

Slavný okultní grimoire CLAVICULA SALOMONIS, jež pochází ze středověkých rukopisů archivovaných v Britském národním museu, je konečně připraven a přeložen pro české čtenáře. Praxe ceremoniální orace, zaklínání, přípravy magických nástrojů, mystické tajemné abecedy a mnoho dalšího je dokonáno v překladu Petra z Vlkova, který opět neskrývá svoji lásku ke staročeskému jazyku. Jako perličku na dortu obsahuje kniha i pasáže, které původní editor S. L. MacGregor Mathers vynechává. Tyto pasáže byly dohledány a vloženy pro ucelení díla zpět. Mnohými je tento grimoire označován za žaltář černomagické praxe, jinými za excelentní dílo okultního charakteru. Ať tak či tak, o jeho pravosti není nikdy pochybováno a je klíčovou knihou většiny okultních lóží světa.

Kniha CLAVICULA SALOMONIS, v podání lóže OLDM, je opět unikátem sama o sobě. Precizní a osobní práce s obsahem vnesla do knihy řadu ozvláštnění, která dnes již běžně z knih vymizela, jako okrasné litery, drobné ilustrační fragmenty, ale taktéž i mnohem důležitější kompletní překreslení pantaklů a figur pro kvalitní podání ve vysokém rozlišení. Celá kniha nese pečlivě volený styl vysazení a překladu tak, aby co nejvíce podnítila styl okultně mystického charakteru. Kniha je třetím svazkem edice Grimoire Occulte lóže OLDM.

Spev siren

Clavicula Salomonis (Samuel Liddell Mathers MacGregor)Hlubší než nebe, větší než prostor (Samuel Liddell Mathers MacGregor)