Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

z vydavateľstva Poradca, s.r.o. 2021 SK jazyk

z vydavateľstva Poradca, s.r.o. 2021 SK jazyk

Vydavateľstvo: Poradca, s.r.o.
Rok vydania: 2021
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 148,0x211,0x6,0 mm

Viac o knihe Aktualizácia III/2 2021

S cieľom zefektívniť výkon inšpekcie práce a precizovať niektoré nejasné alebo nedostatočne formulované ustanovenia, vychádzajúc z poznatkov aplikačnej praxe sa upravili niektoré úlohy a kompetencie inšpektorátu práce alebo inšpektora práce, najmä vyšetrovanie príčiny vzniku choroby z povolania a ohrozenia chorobou z povolania iba na základe žiadosti orgánu verejného zdravotníctva, oprávnenie inšpektora práce používať technické prostriedky aj na sťahovanie digitálnych údajov zo záznamových zariadení motorových vozidiel a z kariet vodičov, možnosť vyžadovať od kontrolovaného subjektu potrebné informácie podľa zákona č. 125/2006 Z. z., po novom aj fotodokumentáciu, audiovizuálne a zvukové záznamy a výsledné materiály z výkonu trhového dohľadu.Právna úprava zákona o BOZP nadväzuje na zmeny v inšpekcii práce, podľa ktorej Národný inšpektorát práce bude fyzickej osobe, ktorá získala odbornú spôsobilosť podľa právnych predpisov členského štátu Európskej únie, štátu, ktorý je zmluvnom stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore, alebo Švajčiarskej konfederácie, nielen vydávať, ale aj odoberať doklad o uznaní odbornej spôsobilosti. Tiež sa upravuje, kedy fyzická osoba takýto doklad od Národného inšpektorátu práce nepotrebuje.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy