02 / 44 633 762
  Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Správne právo

Správní právo. Obecná část, 2. vydání

od Martin Kopecký z vydavateľstva C. H. Beck marec, 2021 CS jazyk

Správní právo. Obecná část, 2. vydání

od Martin Kopecký z vydavateľstva C. H. Beck marec, 2021 CS jazyk

Autor: Martin Kopecký
Vydavateľstvo: C. H. Beck
Rok vydania: marec, 2021
Typ tovaru: brožovaná
Rozmery: 160x235 mm
Žáner: Správne právo

Viac o knihe Správní právo. Obecná část, 2. vydání (Martin Kopecký)

Po dvou letech od vydání učebnice Martina Kopeckého Správní právo. Obecná část, která byla na knižním trhu již beznadějně rozebrána, vychází její druhé vydání. Kniha zúročuje bohaté a mnohaleté odborné a pedagogické zkušenosti autora. Ačkoli se rozsah od prvního vydání příliš neliší, nová kniha reaguje na změny v právních předpisech a judikatuře, ke kterým v mezidobí došlo. Na více než pěti stech stranách čtenáře detailně seznamuje s celou obecnou částí správního práva. Autor vedle výkladů o základních institutech a pojmech oboru přináší i výklad o organizaci veřejné správy a její činnosti, o správním trestání a nepomíjí ani oblast správního řízení a správního soudnictví. Stranou pozornosti nezůstávají kontrolní mechanismy a jednotlivé úseky správního práva a autor se nevyhýbá ani jeho problémům a úskalím. Výklad je vhodně a ilustrativně doplněn četnými příklady z praxe, které napomáhají lepšímu porozumění rozsáhlé problematiky. Výsledkem je zdařilá učebnice vhodná pro přípravu ke zkouškám ze správního práva na právnických fakultách i na školách neprávnických. Vedle studentů ji ocení i odborníci z oblasti veřejné správy, úředníci správních orgánů, soudci správních soudů i advokáti specializovaní na správní právo.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 126,4 kB pdf 27.02.2021

Odvaha k ľudskosti