Knihy beletria Astrológia, ezoterika a mystika Okultné vedy a mágia

Rozmery: 130x210 mm
Žáner: Filozofia, náboženstvo
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Theléma Aleistera Crowleyho: Magie, mysticismus a etika Nového aeonu (Sebastián Jahič)

Aleister Crowley (1875-1947) proslul jako dobrodruh, šachista, horolezec, dekadentní básník a sociální kritik. Především byl ale okultistou a prorokem vlastního náboženství známého jako theléma, které spojoval s příchodem nového věku neboli Nového aeonu, nového modu duchovního prožívání a společenské etiky.Autor v této rozsáhlé knize zevrubně a kriticky pojednává o thelémě, jejích dějinných zdrojích a předlohách, stejně jako o Crowleyho syntetizaci těchto zdrojů. Věnuje prostor jak thelémskému chápání a praxi magie, tak i jejím rozvětveným systémům mysticismu a zasvěcení, přičemž klade důraz na vyšší thelémskou metafyziku. Nevyhýbá se politickému rozměru nauky o Novém aeonu a nakonec stručně zachycuje dějiny postcrowleyovské thelémy.Jahičova studie s názvem Theléma Aleistera Crowleyho nemá konkurenci ani v zahraniční literatuře. Má ambici být nejen úvodem do studia thelémy, ale i rozřešit skryté rozpory v Crowleyho myšlení a předložit čtenáři jednotnou a funkční interpretaci thelémy coby živého a relevantního duchovního proudu současnosti.

Oflajner
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Theléma Aleistera Crowleyho: Magie, mysticismus a etika Nového aeonu (Sebastián Jahič)Za skrytou krásou Chebska (Sebastián Jahič)