Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Psychológia, komunikácia

Rozmery: 140x210 mm
Žáner: Motivačná literatúra
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Von z hlavy (Jennie Allen)

Ako zastaviť špirálu toxických myšlienok.

Máte pocit, že ste väzňami vlastných myšlienok? Nikdy nebudem dosť dobrá. Druhým sa darí oveľa lepšie než mne. Ako by ma Boh mohol mať rád? Jennie Allenová vie, aké to je, keď vás pohltí špirála negatívnych myšlienok, no zároveň pozná cestu, ako sa zbaviť toxického spôsobu uvažovania. Prišla na to, že Boh nám ponúka spôsob, ako uniknúť z tejto špirály. Skutočnú slobodu získame vtedy, keď odmietneme byť obeťami svojich myšlienok a uvedomíme si, že sme od Boha dostali moc bojovať a vyhrať zápas o svoju myseľ.

V knihe Von z hlavy nás Jennie nielen inšpiruje, ale ukáže nám aj praktické kroky, ako prevziať kontrolu nad svojimi myšlienkami, vďaka čomu v našom vnútri dochádza k premene emócií, postojov a dokonca aj k premene našej životnej situácie. Nepriateľ je odhodlaný votrieť sa nám do myšlienok a vyvolať v nás pocit, že sme bezmocní a paralyzovaní, že nie sme schopní niekam sa posunúť a prispieť k šíreniu Božieho kráľovstva. No keď podriadime svoju myseľ Kristovi, Božie prísľuby a prejavy jeho dobroty zaplavia náš život nečakaným spôsobom. Všetko sa začína v hlave. A možnosti našej premeny a rozvíjania sa sú nekonečné.

Naše myslenie utvára náš spôsob života

Najväčší duchovný boj našej generácie sa odohráva medzi našimi ušami. Znova a znova dovoľujeme, aby nás ovplyvňovali skreslené myšlienky o sebe, o Bohu a o jeho pôsobení v našom živote. Máme však možnosť zastaviť ich a uniknúť pred toxickým myslením.

V knihe Von z hlavy nám Jennie Allenová pomôže zmeniť život prostredníctvom obnovenia našej mysle. Odhalí nám: Ako to, čo si myslíme o Bohu, ovplyvňuje to, čo si myslíme o sebe.

Negatívne myšlienkové pochody, ktoré nás paralyzujú.

Ako si nájsť priestor a čas na ticho a spoločenstvo a prečo je to dôležité.

Vedecké poznatky o tom, ako nám myšlienky menia život.

Silu, ktorú do nás vložil Boh, aby sme boli schopní vyrovnať sa so svojimi úzkosťami a prekonať strach.

Keď zbavíte svoju myseľ klamstiev a mylných predstáv, budete slobodní a môžete priviesť k slobode ďalších ľudí. Vaše myšlienky skutočne môžu meniť svet. Pustite sa do boja spolu s Jennie a odvážne vykročte k slobode. Zmena je možná!

Ukážka z knihy:

Premýšľanie o premýšľaní

„Zviazať každú myšlienku..." Hovorí sa, že človek sa stane spisovateľom z dvoch dôvodov - buď je odborníkom a má k istej téme čo povedať, alebo ho nejaká téma zaujme natoľko, že roky hľadá odpovede. Ja som ten druhý prípad.

Dnes ráno som vstala s úmyslom, že budem pokračovať v písaní tejto knihy. No najprv, pomyslela som si, musím stráviť nejaký čas s Bohom. Čo som teda urobila? Vzala som do ruky mobil. Všimla som si, že som dostala mail, jeho odosielateľ mi napísal „konštruktívnu" kritiku mojej práce. Keď som sa rozhodla, že je načase mobil odložiť, moju pozornosť upútalo čosi iné... Ani neviem ako, zrazu som sa ocitla na Instagrame a sledovala úspechy a víťazstvá iných, ktoré ostro kontrastovali s mojou nedokončenou prácou.

Po pár minútach s mobilom v ruke som usúdila, že som neschopná spisovatelia, že sa celý život naháňam za niečím, čo nemá zmysel, že som obyčajná nula a nemám iným čo povedať. Rútila som sa v ústrety znechuteniu.

Potom sa objavil môj manžel Zac, ktorý sa práve spokojný a šťastný vrátil zo stretnutia s Bohom, a ja som naňho podráždene vybehla, špirála myšlienok ma vťahovala čoraz rýchlejšie. Za menej ako hodinu som nadobudla presvedčenie, že nič neznamenám a moja práca nemá žiadnu hodnotu. Rozhodla som sa ukončiť službu v cirkvi, zabudla som na Boha a bola som hnusná na svojho manžela, ktorý mi vždy kryl chrbát a je mojím najlepším priateľom.

Bravó, si fakt skvelá, Jennie. A to je ešte len ráno. Ty chceš pomáhať iným, aby zvládali svoje chaotické myšlienky?

Viem, čo si teraz myslíte. A viem, že celý život budem mať čo robiť, aby som si s tým poradila. Objavila som však mnohé veci, s ktorými sa chcem s vami podeliť. Nechcem uviaznuť v špirále myšlienok, ktorá mi ukradne deň, týždeň, niekoľko rokov... alebo čo i len hodinu. Moje myslenie sa zmenilo.

Neostala som paralyzovaná. Som slobodná a s radosťou píšem tieto riadky.

5,0 z 5 (1x)

Jana S. overený používateľ 02. marec 2021
Oflajner

Von z hlavy (Jennie Allen)