Knihy beletria Pre deti a mládež Fantasy, sci-fi, horory

Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: január, 2021
EAN: 9788056620618
Typ tovaru: brožovaná lepená s chlopňami
Druh tovaru: Kniha
Jazyk: slovenčina
Rozmery: 130 x 200 mm
Žáner: fantasy, romantika, love story, román
Túto knihu si môžete zakúpiť aj s 40 % cenovým zvýhodnením. Kniha má drobné nedostatky: poškodená väzba. Cena zvýhodnenej knihy je 8,39 € a presnejšie informácie vrátane obrázkov tejto konkrétnej knihy sa dozviete tu.

Viac o knihe Krvavá dedička 1 (Amelie Wen Zhao)

V Cyrilskej ríši je mágia považovaná za podradnú a nevítanú. Kto ňou vládne, je zotročený. Nik nesmie zistiť, že korunná princezná Ana ovláda krv v živých bytostiach. Ak sa chce pomstiť za vraždu otca a očistiť svoje meno, potrebuje mocného spojenca. A len jediný človek je dostatočne šialený, aby sa k nej pridal – pán podsvetia Ramson. Aj ten však hľadí najmä na svoje vlastné plány. Dokáže Ana odolať mámeniu temného podsvetia alebo v nej zvíťazí kráľovská krv, ktorá túži po spravodlivosti?

Ukážka z knihy:

Väzenie sa nesmierne podobalo na temnice z Anastacyinho
detstva: tmavé, vlhké a postavené z nepoddajného kameňa presiaknutého špinou a utrpením. Nechýbala ani krv: cítila ju do poslednej kvapky, volala ju od neotesaných kamenných schodov až po fakľami očiernené steny, držala sa na hranici jej vnímania ako všadeprítomný tieň.

Stačilo by tak málo - iba myšlienka - a mohla by ju všetku ovládnuť.

Ana pri tej predstave pevnejšie zovrela prstami v rukavici staré kožušiny na svojej kapucni a znova upriamila pozornosť na nič netušiaceho strážcu niekoľko krokov pred sebou. Jeho čižmy z býčej kože, varyški, klopkali pri pravidelných, ráznych krokoch, a ak sa na to sústredila, počula z jeho vreciek tiché cinkanie zlatolístkov, ktorými ho podplatila.

Tentoraz nebola väzenkyňa, ale jeho zákazníčka, a to sladké štrnganie mincí jej neustále pripomínalo, že strážnik je - nateraz - na jej strane.

4,3 z 5 (3x)

Mária D. overený používateľ 31. marec 2021
Ak obľubujete fantasy žáner, Krvavá dedička nesmie chýbať na vašej poličke. Má menšie chybičky krásy a motívy, ktoré tu už boli, ale aj tak som si čítanie užila. Najvýraznejšie pre mňa boli hlavné postavy, na ich ďalší vývoj som veľmi zvedavá. Dúfam však, že v budúcnosti sa lepšie rozvinú aj charaktery vedľajších postáv, pretože tie ma v tejto časti akosi neoslovili. Ak ste milovníkmi romantiky, tej tu veľa nenájdete, zato si užijete nenápadné náznaky. Od dvojky mám veľké očakávania, tak hádam nesklame.
Kristína K. overený používateľ 15. marec 2021
mám pocit,že knihy do ktorých idem totálne na slepo,že si len prečítam obsah a poviem si,že ich skúsim,tak vždy ma chytia a tak tomu bolo aj pri tejto knihe. o tom čo knihu sprevádzalo pred jej vydaním som netušila,až počas jej čítania som na niečo také narazila a som neskutočne rada,že kniha nakoniec vyšlo. knihu som si užila od prvej stránky po poslednú.určite som nečakala,že ju dám za tri dni,dávala som tomu viacej ale ono to nepustilo, musela som čítať a čítať =D
Nina overený používateľ 27. január 2021
4,25/5 -- skvelá nová YA fantasy, v ktorej romantická linka nezatieňuje tú temnú fantastickú linku :) Ana a Ramson, hlavní hrdinovia nášho nového príbehu sú po dlhšom čase, postavami, ktoré nie sú autorkou opísané TAK dokonalo. Obyčajní ľudia, ktorí robia chyby a ktorí majú v sebe ako svetlo, tak aj temnotu. Žiadne dokonalé tehličky na bruchu, žiadne pekné tváre, skôr prešibaná Ramsonova myseľ a Anina bojovnosť. A kniha začína rovno ich stretom, sme rovno hodení do príbehu, ktorý je akčný hneď od začiatku. Od vtedy sa napätie v príbehu len stupňuje, potápame sa v toľkých nových informáciách nového vymysleného sveta, v ktorom sa ľudia delia na tých „normálnych“ a na ľudí so spriaznenosťou. Nový pohľad na mágiu je zaujímavý a istým spôsobom boľavý, lebo v tomto príbehu sú tí, ktorí majú nejaké magické schopnosti, prenasledovaní a zbavovaní svojich práv. Štýl písania je jednoduchý, kniha sa čítala svižne a kapitoly boli príjemne dlhé. Všetky tieto faktory dej knihy ešte viac posúvali dopredu. Čo bolo už známe bola linka hl. hrdinky – princezná, istým spôsobom odvrhnutá kvôli svojim vlastnostiam, ktorá sa dozvedá to, že vlastne ani nepozná svoju krajinu (týmto sa to dosť podobalo na sériu Trón zo skla). Ale zápletky boli nové a ja sa neviem dočkať pokračovania. Kniha by bola pre mňa ešte zaujímavejšia, keby že je aspoň trochu viac rozvinutá romantická linka – má to ale výhodu pre tých čitateľov, ktorí tie romantické scény vo fantasy knihách veľmi neobľubujú. Aspoň tá romantická linka nezatienila tú temnejšiu fantasy stránku príbehu. Tiež veľmi oceňujem včlenenie iného- nového jazyka a celkovo ma prekvapilo, ako vo mne kniha vyvolávala vibes Ruska.
Odvaha k ľudskosti
Kruhy na vode

Krvavá dedička 1 (Amelie Wen Zhao)