Knihy beletria Pre deti a mládež Fantasy, sci-fi, horory

Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 143,0x190,0x25,0 mm
Edícia: Stonožka
Žáner: Beletria (do 10 rokov)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Polly a Buster: Čarodejnica rebelka a citlivá príšerka (Sally Rippin)

Prvý diel novej fantasy série prináša úžasný príbeh o tom, čo je v živote dôležité – o priateľstve a nádeji.

Vo svete, v ktorom je neprípustné, aby sa čarodejnice kamarátili s príšerami, sa Polly a Busterovi darí udržať svoje priateľstvo v tajnosti. Pravidelne sa stretávajú na obrovskom starom strome opretom o vysoký kamenný múr medzi pozemkami, na ktorých stoja ich domy, ale keď na seba náhodou natrafia na ulici, ani sa nepozdravia. Až kým sa jedného dňa všetko nezmení...

Keď si Polly musí vybrať medzi svojím najlepším priateľom a novou kamarátkou, uvedomí si, Buster je vždy na jej strane, je smutný, keď je smutná, teší sa s ňou, keď má radosť. Za také priateľstvo sa predsa oplatí bojovať.

Knižka je ideálna pre deti, ktoré sa zaujímajú o čarodejníctvo, ale ešte nie sú celkom pripravení na Harryho Pottera.

Pre čitateľov od 7 rokov

Napísala a ilustrovala Sally Rippin

Z anglického originálu preložila Eva Budjačová.

Ukážka z knihy:

Polly Proggetrovej zaklínadlá vôbec nejdú, čo je veru naozaj hrozná smola, keďže je čarodejnica.

Dnes učiteľka triede vysvetľuje, ako pripraviť roztok na odstraňovanie bradavíc. Odbradavičovadlo je vraj jedno z najľahších zaklínadiel v celej knihe.

Dnes to nesmiem zbabrať! pomyslí si Polly.

Pekne si zoradí zaprášené fľaštičky s prísadami a vyznačí ich v knihe. Stačí, ak budem dôsledne postupovať podľa návodu v knihe zaklínadiel, ako nám vraví pani učiteľka Spinakerová.

Pani učiteľku Spinakerovú má Polly zo všetkých učiteľov najradšej. Kučeravé vlasy nosí zopnuté do strapatého drdola, a keď kráča, celá cinkoce, teda vlastne cinkajú strieborné čačky, ktoré s obľubou nosí. Pani učiteľka Spinakerová nenosí čiernu školskú pelerínu ako väčšina učiteľov.

Oflajner
Spev siren

Polly a Buster: Čarodejnica rebelka a citlivá príšerka (Sally Rippin)Multikulturní výchova (Sally Rippin)