Knihy beletria Beletria Dobrodružné, western

Robinson Crusoe

od František Novotný z vydavateľstva Vydavateľstvo Buvik november, 2020 SK jazyk

Robinson Crusoe

Autor: František Novotný
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Buvik
Rok vydania: november, 2020
ISBN: 978-80-8124-118-5
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 165x245 mm
Žáner: Dobrodružné
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Robinson Crusoe (František Novotný)

Príbeh Robinsona pozná celý svet. Chlapca z Yorku privedie túžba po mori, neznámych krajinách a dobrodružstvách na pustý ostrov, kde musí ako stroskotanec siahnuť až na dno svojich síl, aby prežil a šťastne sa vrátil domov. Román, ktorý napísal Daniel Defoe pred vyše 300 rokmi, vyšiel v stovkách vydaní a v rozličných prerozprávaniach. Buvik ho prináša v podaní Františka Novotného, ktorý sám takmer 35 rokov brázdil oceány a jeho túžby a dobrodružstvá sa v mnohom podobali tým Robinsonovým. Novotný s bravúrou skúseného spisovateľa dokazuje, že jeho Robinson má čo povedať aj dnešnému čitateľovi. Lebo, ako v predslove napísal Daniel Hevier, všetci sme dostali do daru svoj ostrov, aby sme ho mohli sami oživiť. Pôsobivosť príbehu dotvárajú realistické ilustrácie Zdeňka Buriana.

5,0 z 5 (1x)

Zuzana R. overený používateľ 06. máj 2021
Náročná knižka, ale dá sa prečítať, je dobrodružná a zaujímavá. Môj syn má obľúbené lode a pirátov, je tam skutočne ich podrobný opis. Napísali sme o nej veľmi pekný projekt, ktorý mal úspech. Odporúčam - literatúra pre deti základnej školy.
Výhody dyslexie
Spev siren

Robinson Crusoe (František Novotný)