Knihy beletria Beletria Thriller

Mlha nad Shadow Sands

od Robert Bryndza z vydavateľstva GRADA Publishing, a.s. november, 2020 CS jazyk

Mlha nad Shadow Sands

Autor: Robert Bryndza
Vydavateľstvo: GRADA Publishing, a.s.
Rok vydania: november, 2020
Rok poslednej dotlače: február, 2021
ISBN: 978-80-271-2898-3
Typ tovaru: Pevná šitá vazba
Rozmery: 145x205
Edícia: Detektivka Kate Marshallová
Žáner: Dobrodružství, napětí, thrillery
Tovar posielame do 10 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v piatok 12.7.2024

Viac o knihe Mlha nad Shadow Sands (Robert Bryndza)

Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha?

Ukážka z knihy:

O DVA DNY POZDĚJI

Kate Marshallová se nadechla a ponořila se do chladné vody. Zno vu se vynořila a chvíli se na vodě pohupovala. Skalnatá krajina Dartmooru a šedivá obloha se třepotaly nad hladinou vody v její potápěčské masce. Pak se znovu ponořila do nádrže. Viditelnost pod vodou byla dobrá. Katein syn Jake se ponořil jako první, šlapal vodu přímo pod ní a z jeho regulátoru stoupaly bubliny vzduchu. Zamával jí a zvedl palec. Kate mu také zamávala a otřásla se, protože se jí po těle v neoprenu rozlévala zima. Upravila si svůj regulátor a několikrát se zlehka nadechla kyslíku z bomby na zádech. Její nádechy doprovázel plechový zvuk a kyslík měl na jazyku kovovou příchuť.

Potápěli se v Shadow Sands, což je hluboká umělá nádrž pár kilometrů od místa, kde Kate bydlela, tedy nedaleko Ashdeanu v Devonu. Řasami pokryté kameny, ze kterých skočili, tvořily šikmou stěnu, a když následovala Jakea do větší hloubky, chlad a šero zintenzivněly. Jakeovi bylo šestnáct a náhlý růstový spurt v několika posledních měsících způsobil, že byl skoro tak vysoký jako Kate. Silně kopala, aby ho dohonila.

Ve třinácti metrech voda získala ponurý zelený odstín. Rozsvítili si čelové svítilny.

4,0 z 5 (1x)

Mrs.Columbo overený používateľ 10. apríl 2023
Mlha nad Shadow Sands = ďalší pútavý čitateľský zážitok z pera Roberta Bryndzu. Návrat k sérii s Kate Marshallovou v hlavnej úlohe ma potešil, lebo Kate je zaujímavá postava. Sympaťáčka, ktorú však stále máta ťaživá minulosť a démon závislosti od alkoholu, s čím denno-denne bojuje. Nie je to typická hrdinka, je však veľmi ľudská a ľahko si ju človek obľúbi. Séria je iná aj v tom, že Kate a jej spolupracovník Tristan nepatria k polícii, ale pátrajú ako súkromné osoby, čím ich vyšetrovanie dostáva iný rozmer. Ráta sa mi aj prostredie na juhu Anglicka, ktoré autor zvolil. Veľkomestské prostredie je mi síce blízke, ale keď sa krimi príbehy odohrávajú v malomestskom, až vidieckom prostredí, majú v mojich očiach akýsi osobnejší charakter. Prípad sám o sebe je dobre vymyslený aj vystavaný, je dynamický a má spád, čomu určite pomohlo aj striedanie uhlov pohľadu zo strany viacerých postáv. Nenudí a nemá hluché miesta. Okrem krimi linky dostane priestor aj do deja šikovne zapracované súkromie postáv a my tak sledujeme nielen Kate, jej zložitý vzťah so synom, a jej boj s alkoholom, ale autor nám tentoraz ponúkne aj bližší náhľad do Tristanovho života. Chválim prostredie vodnej nádrže, ktoré mi pripomenulo inú skvelú kriminálku - kórejský román Sedm let temnoty - a celkovo v rámci svojho žánra knihu vnímam ako vydarený kúsok.

Mlha nad Shadow Sands (Robert Bryndza)